سبک زندگیرابطه و ازدواج

8 کلید برای یک ازدواج موفق و سالم!.

8 کلید برای یک ازدواج موفق و سالم:

 “موفقیت در ازدواج فقط از طریق یافتن همسر مناسب به دست نمی آید، بلکه از طریق همسر مناسب بودن به دست می آید.” – بارنت آر بریکنر

با مجله اهل فان در بخش سبک زندگی همراه باشید،

سال ها پیش، من(جاشوا بکر-Joshua Becker) و خانواده ام سبک زندگی مینیمالیستی را پذیرفتیم . ما به این نتیجه رسیدیم که درهم و برهمی بیش از حد در خانه ما جمع شده است و نیاز به پول، انرژی و زمان گرانبهای ما دارد.

ما سفری را برای فروش، اهدا، بازیافت یا حذف هر چه بیشتر دارایی های غیر ضروری از خانه خود آغاز کردیم. این یکی از بهترین تصمیماتی بود که تا به حال گرفتیم.

وقتی شروع به حذف «مواد(وسایل)» از زندگی خود کردیم، متوجه شدیم که دنیای کاملا جدیدی در حال باز شدن است. متوجه شدیم که برای چیزهایی که بیش از همه برایمان ارزش قائل بودیم زمان بیشتری داریم.

اکنون، در نتیجه، زمان بیشتری را پشت میز شام می گذرانیم، به عنوان یک خانواده پیاده روی طولانی تری انجام می دهیم، و توانسته ایم برای برخی از تجربیات ارزشمند، مانند تعطیلات آخر هفته در ساحل، پول پس انداز کنیم.

حذف موارد غیر ضروری به ما این امکان را می دهد که بیشتر روی موارد ضروری تمرکز کنیم. و ما کشف کرده ایم که زندگی واقعی در آنجا پیدا می شود.

اغلب اوقات، ازدواج ما یک مسیر را دنبال می کند.

در ابتدا، زمانی که چیزی جز یکدیگر نداریم، به شدت بر روی عناصر سازنده مهم یک ازدواج سالم و موفق تمرکز می کنیم. اما همانطور که رابطه ما به جلو ادامه می یابد، “مواد” شروع به انباشته شدن می کند و شروع به منحرف کردن ما از اصلی ترین چیزهایی که باعث ایجاد یک ازدواج خوب می شود، می کند.

ناگهان، ما بیشتر نگران ارزش ارزیابی خانه خود هستیم تا ارزش رابطه خود. ما سلامت حساب بازنشستگی خود را خیلی بیشتر از سلامت ازدواجمان بررسی می کنیم. یا زمان بیشتری را برای مراقبت از ماشین در گاراژ صرف می کنیم تا فرد دیگری که در تخت خود است.

چیزها در خانه و زندگی ما انباشته می شوند و به زودی پول، انرژی و زمان گرانبهای ما را طلب می کنند. در نتیجه، ما چیز کمی برای مراقبت از عناصر یک ازدواج سعادتمند باقی نمانده ایم.

زوج‌های عاقل می‌دانند که داشتن خانه، ماشین یا حساب بازنشستگی خوب به نظر می‌رسد، اما ازدواج موفقی نمی‌سازند. آنها می دانند که اصول بسیار مهمتری در بازی وجود دارد.

8کلید برای یک ازدواج موفق و سالم-1

آنها یاد گرفته اند که پول، انرژی و زمان خود را در 8 مورد ضروری یک ازدواج سالم سرمایه گذاری کنند:

8 کلید برای یک ازدواج موفق و سالم

1. عشق / تعهد.

در هسته خود، عشق تصمیمی است برای تعهد به شخص دیگری. این بسیار بیشتر از یک احساس زودگذر است که در تلویزیون، صفحه نمایش بزرگ و رمان های عاشقانه به تصویر کشیده می شود. احساسات می آیند و می روند، اما یک تصمیم واقعی برای متعهد بودن برای همیشه باقی می ماند – و این چیزی است که ازدواج های سالم را تعریف می کند.

ازدواج تصمیمی است که باید از طریق فراز و نشیب، خوب و بد متعهد شود. وقتی همه چیز خوب پیش می رود، تعهد آسان است. اما عشق واقعی با متعهد ماندن حتی در طول آزمایش های زندگی نشان داده می شود.

2. وفاداری جنسی.

وفاداری جنسی در ازدواج فراتر از بدن ما را شامل می شود. همچنین شامل چشم، ذهن، قلب و روح ما می شود. وقتی ذهن خود را به تخیلات جنسی در مورد شخص دیگری اختصاص می دهیم، وفاداری جنسی را فدای همسر خود می کنیم. وقتی لحظات صمیمیت عاطفی را به دیگری تقدیم می کنیم، وفاداری جنسی را فدای همسر خود می کنیم.

هر روز مراقب تمایلات جنسی خود باشید و آن را کاملاً به همسر خود اختصاص دهید. وفاداری جنسی مستلزم نظم و انضباط شخصی و آگاهی از عواقب آن است. از قرار دادن هر چیزی جلوی چشم، بدن یا قلب خود که وفاداری شما را به خطر می اندازد، خودداری کنید.

3. فروتنی.

همه ما نقاط ضعفی داریم و روابط همیشه این عیوب را سریعتر از هر چیز دیگری روی زمین آشکار می کند. یکی از اجزای اساسی یک ازدواج سالم، توانایی اعتراف به اینکه کامل نیستید، مرتکب اشتباه خواهید شد، و نیاز به بخشش دارید. داشتن نگرش برتر از شریک زندگی تان باعث رنجش می شود و از پیشرفت رابطه شما جلوگیری می کند.

اگر در این زمینه مشکل دارید، یک مداد بردارید و سریع سه کاری را که همسرتان بهتر از شما انجام می‌دهد، یادداشت کنید – این تمرین ساده باید به شما کمک کند فروتن بمانید. هر چند بار که لازم است تکرار کنید.

4. صبر/بخشش.

از آنجا که هیچ کس کامل نیست (نگاه کنید به شماره 3)، صبر و گذشت همیشه در یک رابطه زناشویی مورد نیاز است. شرکای ازدواج موفق یاد می گیرند که صبر و بخشش بی پایان به شریک زندگی خود نشان دهند. آنها متواضعانه عیب های خود را می پذیرند و از شریک زندگی خود انتظار کمال ندارند. آنها اشتباهات گذشته را در تلاش برای گروگان گرفتن شریک زندگی خود مطرح نمی کنند.

و آنها به دنبال جبران یا انتقام گرفتن در هنگام وقوع اشتباه نیستند. اگر در گذشته از شریک زندگی خود رنجیده اید، او را ببخشید. قلب و رابطه شما را آزاد می کند.

5. زمان.

روابط بدون سرمایه گذاری زمان کار نمی کنند. هرگز نخواهم داشت. هر رابطه موفق مستلزم زمان عمدی و با کیفیت با هم است. و زمان با کیفیت به ندرت زمانی اتفاق می افتد که زمان کمی وجود ندارد.

رابطه با همسرتان باید صمیمی ترین و عمیق ترین رابطه ای باشد که دارید. بنابراین، این رابطه بیش از هر رابطه دیگری به زمان نیاز دارد. در صورت امکان، هر روز زمانی را برای همسرتان در نظر بگیرید. و هر چند وقت یکبار قرار ملاقات هم ضرری ندارد.

6. صداقت و اعتماد.

صداقت و اعتماد پایه و اساس همه چیز در یک ازدواج موفق است. اما برخلاف بسیاری از موارد ضروری دیگر در این لیست، اعتماد زمان می برد. شما می توانید در یک لحظه فداکار، متعهد یا صبور شوید، اما اعتماد همیشه زمان می برد. اعتماد تنها پس از هفته ها، ماه ها و سال ها ایجاد می شود که می گویید هستید و آنچه را که می گویید انجام خواهید داد. زمان می برد، بنابراین از همین حالا شروع کنید – و اگر نیاز به بازسازی اعتماد در رابطه خود دارید، باید سخت تر کار کنید.

7. ارتباطات.

شرکای ازدواج سالم تا حد امکان با هم ارتباط برقرار می کنند. آنها مطمئناً در مورد برنامه های بچه ها، لیست های مواد غذایی و قبوض آب و برق بحث می کنند. اما آنها در اینجا متوقف نمی شوند. آنها همچنین امیدها، رویاها، ترس‌ها و اضطراب‌ها را به اشتراک می‌گذارند. آنها فقط در مورد تغییراتی که در زندگی کودک اتفاق می افتد بحث نمی کنند، بلکه تغییراتی را که در قلب و روح خود آنها اتفاق می افتد نیز مورد بحث قرار می دهند.

این کلید ضروری را نمی توان نادیده گرفت زیرا ارتباط صادقانه و صریح پایه و اساس بسیاری از چیزهای دیگر در این لیست می شود: تعهد، صبر و اعتماد – فقط به نام چند مورد.

8. از خودگذشتگی.

اگرچه هرگز در هیچ نظرسنجی نشان داده نمی شود، اما ازدواج های بیشتری به دلیل خودخواهی از هر دلیل دیگری شکسته می شوند. نظرسنجی ها علت آن را مسائل مالی، عدم تعهد، خیانت یا ناسازگاری می دانند، اما علت اصلی بیشتر این دلایل خودخواهی است. یک فرد خودخواه فقط به خودش متعهد است، صبر کمی از خود نشان می دهد و هرگز یاد نمی گیرد که چگونه یک همسر موفق باشد. امیدها، رویاها و زندگی خود را به شریک زندگی خود بدهید. و شروع به زندگی مشترک کنید.

این یک فراخوان ساده برای ارزش گذاشتن به ازدواج‌هایمان است، با دقت زیادی با آنها رفتار می‌کنیم و روزانه روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

انجام توصیه های زناشویی ذکر شده در بالا همیشه تقریباً به هر ذره از خودتان نیاز دارد – اما اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک ازدواج شاد داشته باشید، ارزشش را دارد.

یک ازدواج موفق و سالم از بسیاری از چیزهای موقتی که در زندگی به دنبال آن هستیم، ارزشمندتر است. و همیشه ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

 

-مقاله از جاشوا بکر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا