سرگرمیتست شخصیت

چپ مغزید یا راست مغز | در نگاه اول زن جوان دیدید یا پیرزن!؟

آزمون شناخت راست مغزی و چپ مغزی:مغز انسان بر اساس طرز رفتار و تفکر به دو دسته راست مغز و چپ مغز تقسیم می شود. طبق تحقیقات انجام شده، بیشتر آدمها تنهااز بخش کوچکی از پتانسیل واقعی مغز خود استفاده می کنند. بر همین اساس همواره بخشی از مغز ما قابل رشد است. اگر حدود کل ظرفیت مغز ما تعیین می شد، این وضعیت تغییر نمی کرد، زیرا اندازه گیری بخش قابل رشد مغز متفاوت است. توسعه و بهره برداری کامل از پتانسیل مفاهیم متفاوتی هستند.

این مطلب هم جالبه: حدس این کلمه واقعا نیازمند هوش خفنی هستش! + پاسخ گرافیکی

آزمون شناخت راست مغزی و چپ مغزی

ویژگی های راست مغز

افراد راست مغز جزء افرادی هستند که خلاقیت بالایی دارند . الگو های فکری در آن ها به احساسات وابسته است. این افراد انسان های خوب و فیلسوفی هستند. بعضی از ویژگی های کلیدی این افراد شامل موارد زیر است:

 • بخش خلاق مغز ما لوب سمت راست است.
 • مغز راست با مسائل بینایی و شنوایی سر و کار دارد.
 • انسان ها از سمت راست مغز خود در شهود خود استفاده می کنند.
 • در همان زمان، لوب سمت راست مغز، سمت چپ (ارگان) بدن را کنترل می کند.
 • او از طریق دیدن و شنیدن یاد می گیرد.
 • رویاهای سورئال، با معانی استعاری سروکار دارد.

ویژگی های چپ مغز

این نوع از مغز یک مغز تحلیلی می باشد. افراد چپ مغز عموماً هدفمند ، منظم و دارای فکر انتقادی هستند و ویژگی های زیر در ذهن آن ها وجود خواهد داشت:

 • بخش منطقی مغز ما لوب چپ است.
 • او در عملیات ریاضی مهارت دارد.
 • او رابطه علت و معلولی را به خوبی برقرار می کند و مهارت تفکر تحلیلی دارد.
 • با کلمات، اعداد و نمادها سروکار دارد.
 • لوب چپ مغز بر سمت راست (ارگان) بدن نظارت دارد.

حال که ویژگی های هر دو را فهمیدیم امروز با یک تست جالب با شما هستیم….

انجام آزمون شناخت راست مغزی و چپ مغزی

برای انجام این تست کافی است به تصویر ذیل نگاه کنید. در تصویر شما با یک تصویر روبرو هستید. شما باید تعیین کنید در نگاه اول چه تصویری را دیدید؟

آزمون شناخت راست مغزی و چپ مغزی-1

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

می توانید برای دیدن جایگاه دو چهره به پایین صفحه مراجعه کنید. اگر با دیدن این تصویر و در همان نگاه اول چهره پیرزن را مشاهده و شناسایی کردید شما راست مغز هستید. اما اگر  اگر چپ مغز باشید در نگاه اول، تصویر زن جوان را مشاهده خواهید کرد.

این مطلب هم جالبه: تست تمرکز: عدد متفاوت را بین اعداد 437 شناسایی کنید!

آزمون شناخت راست مغزی و چپ مغزی-2

مفهوم راست-چپ مغز

تصور کنید شخصی که با دست راست خود می نویسد سعی می کند با دست چپ بنویسد: دست چپ انعطاف خود را در نوشتن از دست داده است زیرا سال هاست برای نوشتن از آن استفاده نمی شود. در حالی که مداد را با دست راست خود می گیریم، می توانیم به طور فعال از اشیایی مانند خط کش و مربع با دست چپ خود استفاده کنیم. وقتی می خواهیم برعکس عمل کنیم، متوجه می شویم که نمی توانیم از مربع با دست راست به خوبی استفاده کنیم. به عبارت دیگر، می بینیم که دست ها و بازوهای ما در واقع مکمل یکدیگر هستند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. موضوع راست مغز-چپ-مغز نیز مشابه است.

استفاده نکردن از مغز به هیچ وجه برای یک فرد سالم دور از ذهن است، اما می توان از سمت راست یا چپ مغز بیشتر استفاده کرد. اعتقاد عمومی بر این است که وضعیت ایده آل استفاده از هر دو طرف به طور متعادل است، زیرا مغز راست و چپ مغز دارای ویژگی های مکمل هستند. درست مانند مثالی که برای بازوهای خود آوردیم: قسمت مورد استفاده مغز ما (راست-چپ) کاربردی می شود و عملکرد آن افزایش می یابد. قسمت کمتر استفاده شده تنبل می شود.

عملکرد دو نیمکره با هم

طبق نظر کلی، مغز چپ خلاق تر و هنرمندانه تر است، در حالی که مغز راست سازمان یافته تر و منطقی تر است. هنگامی که در گوگل برای این سوال جستجو می کنید “آیا راست مغز غالب است یا چپ مغز”، می توانید پست های بی پایانی را در این زمینه پیدا کنید، آزمایش هایی که نشان می دهد کدام نیمکره مغز شما غالب تر است و بنابراین چه نوع فردی هستید.

اما علم واقعی می گوید چیزی به نام کار غالب راست مغز یا چپ مغز وجود ندارد. در یک مطالعه دو ساله که در سال 2013 در ژورنال PLOS One منتشر شد، محققانی که مغز بیش از 1000 نفر را مورد بررسی قرار دادند، هیچ تفاوتی را بین افرادی که هر یک از نیمکره های مغز در آنها غالب بود مشاهده نکردند. اما درست است که بین دو نیمکره مغز تفاوت وجود دارد. نیمی از مغز شما ممکن است بر دیگری غالب نباشد، اما این یک واقعیت است که مغز به دو قسمت چپ و راست تقسیم می شود. اگرچه این دو نیمکره یکسان نیستند، اما کاملا شبیه هم هستند. یعنی معاملاتی که در یک نیمه اتفاق می افتد در نیمه دیگر نیز رخ می دهد.

امیدوارم از آزمون شناخت راست مغزی و چپ مغزی امروز استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش سرگرمی مجله اهل فان مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

این مطالب هم جالبه ببینید

 

با پیدا کردن پلنگ کوهستان ثابت کن که چشات مثل شاهین تیزه!

آزمون تمرکز: تعداد الاغ های تصویر را در 10 ثانیه شناسایی کن!

بگو در نگاه اول چه دیدی تا شخصیت درونی ات رو بهت بگم + تفسیر کامل

آزمون هوش بصری فنجان قهوه: کدام لیوان زودتر با قهوه پر می شود!؟

با پیدا کردن کلمه BIRD در تصویر اثبات کن که مثل عقاب تیزبین هستی!

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا