فرهنگ و هنر

4 باور اشتباه درباره کاهش وزن که افسانه هستند: شکر و شام را حذف نکنید!

4 باور اشتباه درباره کاهش وزن: بسیاری از افسانه ها در مورد تغذیه پایه و اساس علمی ندارند و می توانند باعث کاهش ویتامین ها و یا حتی افزایش وزن به جای کاهش آن شوند.

وقتی صحبت از رژیم غذایی به میان می آید، با لیست طولانی از مشکلات روبرو هستیم. آن ها ممکن است ما را از دستیابی به هدف کاهش وزن به روشی سالم باز دارند و علاوه بر این، کاهش وزن به دست آمده در طول زمان دوام نمی آورد. دشمنان اصلی رژیم ها افسانه های غذا هستند.

در جامعه ای که در آن انبوهی از اطلاعات وجود دارد، تعجب آور نیست که فریب کاری های بی پایانی به طور مداوم در مورد تأثیر برخی غذاها بر وزن بدن منتشر می شود. با بخش سبک زندگی از سری مطالب تناسب اندام مجله اینترنتی اهل فان همراه باشید.

4 باور اشتباه درباره کاهش وزن:

4 باور اشتباه درباره کاهش وزن 3

1. کربوهیدرات نخورید

باور اشتباه درباره کاهش وزن: کربوهیدرات ها برای بدن ضروری هستند و باید اساس یک رژیم غذایی متعادل باشند. این ممکن است یکی از مضرترین افسانه های غذایی باشد، همان طور که بسیاری از مردم آن را باور می کنند، بدون این که درست باشد.

به طور کلی اعتقاد بر این است که کربوهیدرات ها مقصر اصلی اضافه وزن هستند. با این حال، در واقعیت، این ها مهمترین ترکیبات در رژیم غذایی هستند، زیرا آن ها مسئول تامین انرژی لازم برای عملکرد بدن هستند. البته بهتر است از کربوهیدرات های پیچیده مانند سبزیجات و غلات استفاده کنید.

4 باور اشتباه درباره کاهش وزن 4

2. نان چاق می کند

باور اشتباه درباره کاهش وزن: به خودی خود، هیچ محصول غذایی ما را چاق نمی کند. این یکی از رایج ترین افسانه های غذایی است. نان ممکن است کالری دریافتی بالایی داشته باشد، اما چیزی که شما را چاق می کند میزان کالری دریافتی بیشتر از نیاز شما است. چه نان و چه هر غذای دیگری، اگر بیش از حد آن را مصرف کنید، بیش از حد مجاز کالری مورد نیاز روزانه، وزنتان افزایش می یابد.

4 باور اشتباه درباره کاهش وزن 2

3. نه به شام

باور اشتباه درباره کاهش وزن: بسیاری برای کاهش وزن شام را حذف می کنند و برخی دیگر این کار را برای افزایش سرعت متابولیسم انجام می دهند. این اشتباه را نکنید. با این کار شما فقط گرسنه خواهید شد و خود را مستعد خواهید کرد که شبانه به آشپزخانه حمله کنید و نه دقیقاً به دنبال غذای سالم، بلکه میان وعده ها و هر چیزی که پیدا کنید.

به جای حذف شام، بهتر است مراقب آن چه در شب می خورید باشید و به دنبال گزینه های سبک، مغذی و سیرکننده باشید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که خوب است از خوردن دیروقت شب پرهیز کنید، زیرا این کار کیفیت خواب را مختل می کند.

4 باور اشتباه درباره کاهش وزن 1

4. شکر را حذف کنید

باور اشتباه درباره کاهش وزن: وقتی به آسیب هایی که این عنصر می تواند وارد کند، صحبت از شکر تصفیه شده است. مصرف مقدار مشخصی شکر، اما همیشه در حد اعتدال ضروری است. به هر حال، اگر می خواهید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید، باید از یک متخصص تغذیه مشاوره بگیرید. به این ترتیب، مطمئن خواهید شد که بدنتان به چه چیزی نیاز دارد و نیازهای مناسب را می‌دانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =

دکمه بازگشت به بالا