زیبایی و سلامتآرایش و زیبایی

12 اشتباه رایج آرایش اشتباه رایج آرایش که سن خانم ها را زیاد و پیر نشان می دهد!

12 اشتباه رایج آرایش: همه ما ممکن است در آرایش کردن و میکاپ روزانه مرتکب اشتباهاتی شویم که به جای زیباتر کردن چهره مان، نتیجه عکس داشته باشد. در این مطلب از زیبایی و سلامت از سری مطالب آرایش و زیبایی می‌توانید با رایج‌ترین اشتباهات در آرایش که به جای زیباتر شدن سن شما را بالاتر می‌برد آشنا شوید.با این مطلب که 12 اشتباه رایج آرایش که خانم ها هنگام آرایش انجام می دهند از سایت اهل فان همراه باشید.

۱.آماده نکردن پوست قبل از آرایش

ممکن است شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که در اولین قدم از آرایش کردن به سراغ کرم پودر می روید. اما بهتر است بدانید که این کار یکی از رایج ترین اشتباهات آرایش صورت است. شما باید قبل از شروع آرایش کردن ابتدا پوست خود را برای این کار آماده کنید. این مرحله می‌تواند برای انواع پوست های مختلف متفاوت باشد. اگر پوست چربی دارید، بهتر از قبل از آرایش کردن ابتدا با استفاده از یک تونر یا تمیز کننده پوست سطح پوست صورتتان را پاک کنید.

از طرف دیگر افرادی که دارای پوست خشک هستند، بهتر است قبل از از استفاده از کرم پودر و شروع آرایش حتماً از آبرسان و یا یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنند. استفاده از تونر و آبرسان از ایجاد چربی بیش از اندازه روی پوست و یا پوسته پوسته شدن پوست صورت شما جلوگیری می‌کند و موجب می‌شود تا کرم پودر بهتر روی پوست قرار بگیرد و ظاهر یکدست و زیباتری پیدا کند.

این هم جالبه: درمان سوزش معده با ۶ نوشیدنی خانگی خوشمزه!

12 اشتباه رایج آرایش-آرایش در نور کم

۲.آرایش کردن در نور کم

آرایش کردن در اتاقی که فاقد نور کافی است یکی از اشتباهات آرایشی خانم‌ها است که نتیجه آن درست زمانی که در جهت نور قرار می‌گیرید مشخص می‌شود. اگر اتاق شما نور کافی برای آرایش کردن ندارد، بهتر است از یک چراغ در کنار میز آرایشتان استفاده کنید معمولاً استفاده از نور طبیعی نور فلورسنت به شما کمک می کند تا رنگ آرایشتان را همان طوری که هست ببینید.

بسیاری از آرایشگران معروف دنیا بر این اعتقاد هستند که نور طبیعی خورشید دقیق ترین انعکاس صورت شما در آینه را نشان می‌دهند. زمانی که در نور نامناسب آرایش می کنید، معمولاً نتیجه آرایش آن چیزی نخواهد شد که انتظارش را دارید.

۳.استفاده به اندازه از کانسیلر و نحوه انتخاب صحیح آن

استفاده از کانسیلر به خصوص زمان های که خسته هستید و یا به هر دلیل زیر چشم‌هایتان سیاه شده است، روشی بی نظیر محسوب می شود. یک پوشاننده فوق العاده برای از بین بردن سیاهی دور چشم و با طراوت نشان دادن چهره شما که اگر از آن به درستی استفاده نشود، می‌تواند نتیجه معکوسی را ایجاد کند. اولین چیزی که باید در مورد استفاده از کانسیلر بدانید این است که از رنگ مناسبی برای پوست خود استفاده کنید.

به علاوه توجه داشته باشید که کانسیلری را که انتخاب می‌کنید با نوع پوست شما هماهنگ باشد. معمولاً بهتر است رنگ کانسیلر را یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ کرم پودر انتخاب کنید و از آن به اندازه محدود در زیر چشم ها استفاده نمایید. سپس کانسیلر را به وسیله برس یا اسفنج مناسب پخش کنید تا سفیدی آن بیش از اندازه به چشم نیاید.

بیشتر بخوانید: درمان جوش صورت با 7 روش چینی: تا عید پوستتو بساز

۴. استفاده به اندازه از ریمل برای زیباتر به نظر رسیدن آرایش

استفاده از ریمل نقش مهمی در زیبایی چشم های ما دارد. یکی از اشتباهات آرایشی چشم ها زمانی است که بیش از اندازه از ریمل استفاده کنید. به این ترتیب مژه‌ های زیرین را هم مثل مژه های بالایی پر از ریمل کنید، ظاهر نامناسبی پیدا می‌کند.

هر چقدر بیشتر به مژه های پایینی‌تان ریمل بزنید، چین و چروک های زیر چشم شما بیشتر به چشم می آید. اگر دوست دارید مژه های پایینی‌تان هم ریمل برنید، تنها می‌توانید با مقداری کمی ریمل زدن مژه‌هایتان را جدا و مشکی کنید.

12 اشتباه رایج آرایش-استفاده نکردن از رژگونه

۵.استفاده نکردن از رژ گونه

12 اشتباه رایج آرایش، تنها استفاده از مقدار کمی رژ گونه می‌تواند چهره شما را به طور کلی متحول کند. رنگ و جلوه‌ای که رژ گونه به صورت شما می دهد، دقیقاً شبیه رژ لب است. استفاده از یک رژ گونه با رنگ ملایم می‌تواند چهره شما را جوان تر و شاداب‌تر نشان دهد.

توجه داشته باشید که به کار بردن رژ گونه های خیلی تیره و خیلی روشن و براق می‌تواند نتیجه عکس در آرایشتان ایجاد کند. بهترین کار این است که از یک رنگ ملایم و طبیعی برای گونه‌ها استفاده کنید و ببینید که چطور این موضوع روی ظاهر صورت شما تأثیر می گذارد. اگر دوست دارید بدانید که آرایشی که سن را کمتر نشان دهد، باید چگونه باشد. باید بدانید که در این نوع آرایش قطعاً یک رژ گونه کم رنگ نقش مهمی خواهد داشت.

۶. عدم استفاده صحیح از برانزرها از اشتباهات آرایشی خانم ها

استفاده از برانزر یکی از حساس ترین قسمت های آرایش صورت است که اگر با فوت و فن آرایش صورت به خوبی آشنا نباشید، احتمالاً شما را به دردسر می اندازد. به گفته آرایشگران معروف دنیا، برای استفاده از برانزر باید به این فکر کنید که آفتاب چگونه و به چه بخشی از گونه شما می‌تابد و در کدام بخش ها سایه می اندازد.

12 اشتباه رایج آرایش، درست در قسمت بالای استخوان گونه و احتمالاً اطراف خطر فک بهترین قسمت ها برای استفاده از برانزر هستند. استفاده از یک رژ گونه روشن در کنار برانزر می تواند موجب برجسته تر به نظر رسیدن گونه های شما شود.

12 اشتباه رایج آرایش-استفاده از کرم پودر نامناسب

۷.انتخاب کرم پودر با رنگ نامناسب چه بلایی سر میکاپ شما می آورد؟

از نکات آرایشی برای زیباتر شدن پوست و ظاهر ما این است که از یک کرم پودر متناسب با رنگ طبیعی پوستمان استفاده کنیم. زمانی که شما بری آرایش کردن از کرم پودری که چندین درجه از رنگ پوست شما روشن‌تر است، استفاده می‌کنید یا به سراغ کرم پودرهای برنزه روی پوست سفیدتان می روید، ظاهری زشت و نامناسب به صورت خود می‌بخشید.

معمولاً بیش از حد روشن تر بودن رنگ کرم موجب غیر طبیعی شدن رنگ صورت می‌شود. از طرف دیگر استفاده از کرم پودرهای تیره نیز می تواند ظاهر شما را پیرتر نشان دهد. سعی کنید همیشه از یک کرم پودر مناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید.

برای این کار بهتر است مقداری از کرم پودر را در قسمت زیر فک یا چانه خود تست کنید و اگر جلوه طبیعی داشت، از آن برای تمام صورت استفاده نمایید. می توانید از این فوت و فن آرایش صورت برای انتخاب رنگ کرم پودر خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: روشن کردن مو با دارچین اگر میخوای برای عید یه تغییر ملیح به خودت بدی

۸. استفاده از کانسیلر بعد از کرم پودر از مهم ترین نکات آرایشی برای زیباتر شدن

12 اشتباه رایج آرایش، شاید این فوت و فن آرایش صورت را تا به حال نشنیده باشید، اما استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر یک کار اشتباه و نادرست در روند آرایش کردن است. شما باید ابتدا به پوستتان کرم پودر بزنید. سپس از یک کانسیلر که تقریباً یک یا دو درجه از آن روشن‌تر است، برای زیر چشم استفاده کنید. می‌توانید از کانسیلر برای روشن کردن تیغه میانی بینی و همچنین گوشه لب‌ها نیز استفاده کنید و با این کار صورتتان را به بهترین شکل کانتور کنید.

12 اشتباه رایج آرایش-زاویه دار کردن بیش از حد ابروها

۹.بیش از اندازه زاویه دار کردن ابروها، از اشتباهات آرایش ابرو

ابروها برجسته‌ترین بخش صورت ما هستند که تأثیر زیادی در زیبایی ظاهر ما دارند. یکی از رایج ترین اشتباهات آرایش ابرو مربوط به کشیدن ابرو در بخش زاویه دار آن است. کشیدن بیش از اندازه ابرو در بخش زاویه آن موجب ایجاد قوسی ناموزون و غیر طبیعی در ابروها می‌شود.

بهتر است از کشیدن ابرو خارج از محدوده طبیعی موها اجتناب کنید و توجه داشته باشید که این کار نه تنها جلوه زیباتری به صورت شما نمی‌دهد، بلکه آرایش شما را نیز زشت و نامرتب می‌کند.

۱۰. استفاده نادرست از رژ لب؛ روش صحیح رژلب زدن

12 اشتباه رایج آرایش، احتمالاً شما هم افرادی را دیده ‌اید که برای درشت‌ تر نشان دادن حالت لب‌ ها از رژ لب بسیار بالاتر و پایین تر از خطوط اصلی لب می‌کشند.

این کار نه تنها لب های شما را خوش فرم نشان نمی دهد، بلکه به شدت آرایش شما را مبتدی و خنده دار می کند. برای استفاده از رژ لب شما تنها مجاز هستید که خط لب را روی مرز بیرونی لب هایتان بکشید. به هیچ عنوان این قانون را زیر پا نگذارید و از کشیدن بیش از اندازه لب ها به بیرون از آن اجتناب کنید.

12 اشتباه رایج آرایش-سایه چشم سه رنگ

۱۱. سایه چشم سه رنگ رایج‌ترین اشتباهات آرایش چشم

استفاده از سایه چشم اگر به اندازه و به صورت اصولی انجام شود می‌تواند چشمان شما را گیراتر و جذاب تر نشان دهد اما اگر در استفاده از آن زیاده روی کنید و بدون هیچ توجهی از رنگ های مختلف در کنار هم استفاده کنید نه تنها ظاهر زیبایی پیدا نمی‌کند، بلکه به شدت موجب زشت شدن چشم ها می‌شود.

برای آرایش چشم باید حتماً از رنگ تیره در گوشه بیرونی چشم ها استفاده کنید برای بخش میانی پلک از یک سایه با تناژ متوسط و برای گوشه داخلی چشم ها نیز از روشن ترین رنگ ممکن اُستفاده کنید این روش موجب درشت تر و زیباتر به نظر رسیدن چشم‌ های شما خواهد شد.

۱۲. استفاده از آرایش تیره در طول روز از ترفندهای غلط آرایش صورت است

12 اشتباه رایج آرایش، استفاده از سایه چشم تیره و دودی به همراه رژ لب‌های تیره رنگ به هیچ عنوان برای طول روز مناسب نیست. در طول روز بهتر است از سایه‌هایی با رنگ خنثی و روشن استفاده کنید.

از اشتباهات آرایش صورت آرایش می‌توان به آرایش تیره و چشم های دودی برای مجالس روز اشاره کرد. بهتر است از این آرایش برای شب و مهمانی هایی که در شب برگزار می‌‌شود مناسب‌تر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 20 =

دکمه بازگشت به بالا