زیبایی و سلامتآرایش و زیبایی

10 مرحله زیرسازی پوست‌ تا آرایش روی پوست بنشیند!

زیرسازی پوست‌: برای این که یک آرایش بدون نقص و ماندگار داشته باشید زیرسازی آرایش صورت اهمیت زیادی دارد؛ اما انتخاب درست لوازم آرایشی هم بسیار حائز اهمیت است. برای انتخاب و خرید انواع لوازم آرایشی باید نوع پوست، رنگ پوست و همچنین نوع میک‌آپ و کاربرد آن را در نظر داشته باشید. در ببخش زیبایی و سلامت از سری مطالب آرایش و زیبایی به شما معرفی می کنیم. با مجله اهل فان همراه باشید.

زیرسازی پوست‌

1. پاک‌سازی صورت

اولین مرحله از زیرسازی پوست پاک‌سازی پوست صورت است؛ برای این که یک آرایش بی‌نقص و زیبا داشته باشید باید بستری تمیز برای استفاده از لوازم آرایشی مهیا کنید تا این محصولات به‌خوبی جذب پوستتان شوند. پاک‌سازی دومرحله‌ای در این بخش از گام به گام زیرسازی آرایش می‌تواند بیشترین تأثیر را در ماندگاری و یکدست شدن آرایش داشته باشد. ابتدا پوست را با استفاده از یک پد و یک ماده‌ی تمیزکننده مانند میسلار واتر یا شیرپاک‌کن تمیز کنید و سپس با استفاده از فیس واش صورتتان را به‌خوبی بشویید و خشک کنید.

زیرسازی پوست‌-1

2. لایه‌برداری ملایم از پوست صورت

زیرسازی پوست‌، گاهی پنکیک و کرم‌پودر روی صورت حالت کیکی پیدا می‌کند و باعث می‌شود پوستتان جلوه‌ای ناخوشایند و غیرطبیعی داشته باشد. یکی از اقداماتی که می‌توانید برای پیشگیری از کیکی شدن و ماسیدن آرایش روی صورت انجام دهید، لایه‌برداری ملایم از پوست پیش از آرایش است. برای لایه‌برداری از پوست صورت می‌توانید از اسکرابرهای ملایم پوست صورت استفاده کنید یا یک ماسک لایه‌بردار روی پوست صورتتان بگذارید.

3. از تونر استفاده کنید

زیرسازی پوست‌، استفاده از تونر صورت می‌تواند پی‌اچ پوست صورتتان را تنظیم کرده و اندازه‌ی منافذ باز صورتتان را هم کاهش دهد. در عین حال باقیمانده آلودگی‌ها و سلول‌های مرده پوست که با پاک‌سازی صورت از بین نرفته با تونر صورت به طور کامل از بین می‌رود. تونر صورت را باید متناسب با نوع صورت و نوع مشکلات پوستی‌تان انتخاب کنید.

زیرسازی پوست‌-6

4. از مرطوب‌کننده استفاده کنید

زیرسازی پوست‌، استفاده از مرطوب‌کننده پیش از آرایش برای هر نوع پوست لازم و ضروری است چرا که سبب می‌شود جذب مواد آرایشی روی پوست بیشتر باشد و در عین حال پوست شاداب‌تری هم داشته باشید. اگر پوستتان چرب است از مرطوب‌کننده‌های غیر کمدوژنیک و مخصوص پوست چرب استفاده کنید. برای آرایش روزانه می‌توانید از لوسیون‌ها یا کرم‌های مرطوب‌کننده حاوی spf ‌استفاده کنید یا پس از استفاده از مرطوب‌کننده روی صورتتان کرم یا لوسیون ضدآفتاب بی‌رنگ بزنید. اگر به جای کرم‌پودرهای ساده از بی‌بی کرم یا سی‌سی کرم استفاده می‌کنید می‌توانید این مرحله را انجام ندهید چرا که این نوع محصولات حاوی مرطوب‌کننده هم هستند.

5. لب‌هایتان را لایه‌برداری و آبرسانی کنید

زیرسازی پوست‌، آماده‌سازی لب‌ها برای آرایش اهمیت زیادی دارد چرا که لب‌هایتان دیگر پوسته‌پوسته نمی‌شود و ماندگاری رژ لبتان هم بیشتر خواهد شد. لایه‌برداری اولین مرحله از آماده‌سازی لب‌ها برای آرایش است. برای لایه‌برداری از لب‌ها می‌توانید از اسکرابرهای مخصوص لب استفاده کنید یا خودتان در منزل اسکرابر لب درست کنید به این صورت که مقداری روغن نارگیل را با شکر قهوه‌ای مخلوط کرده و با استفاده از یک مسواک نرم روی لب‌هایتان بمالید. پس از لایه‌برداری از لب‌ها با استفاده از بالم لب آب‌رسان لب‌هایتان را آبرسانی کنید تا زیباتر دیده شوند و مواد آرایشی را هم بهتر جذب کنند. استفاده از ماسک لب هم در این مرحله از زیرسازی آرایش توصیه می‌شود.

6. چشم‌های خسته را احیا کنید

زیرسازی پوست‌، اگر مطالب مرتبط با آموزش زیرسازی آرایش صورت را در اینترنت سرچ کنید خواهید دید در بسیاری از این آموزش‌های گام به گام آماده‌سازی چشم‌ها برای آرایش فراموش شده است در حالی که احیای چشمان خسته و آماده‌کردن آن‌ها برای آرایش از اهمیت زیادی برخوردار است به خصوص اگر با پف یا سیاهی زیر چشم مواجه باشید.

استفاده از سرم دور چشم یا پچ زیر چشم می‌تواند چشمانتان را شاداب‌تر کرده و محیط اطراف چشم را برای جذب مواد آرایشی آماده کند. به جای پچ زیر چشم می‌توانید از دو عدد چای کیسه‌ای یا دو حلقه خیار استفاده کنید به این صورت که چای‌های کیسه‌ای یا حلقه‌های خیار را در یخچال قرار دهید تا خنک شوند سپس چشمانتان را ببندید آن‌ها را برای چند دقیقه روی پلک‌هایتان قرار دهید. برای این که ماندگاری آرایش چشم را افزایش دهید پس از استفاده از این محصولات یا مواد طبیعی می‌توانید از پرایمر چشم استفاده کنید و آن را به صورت آرام و نقطه‌ای روی پلک‌هایتان پخش کنید.

زیرسازی پوست‌-2

7. استفاده از پرایمر صورت

زیرسازی پوست‌، در گام به گام زیرسازی آرایش یکی از مهم‌ترین مراحل استفاده از پرایمر صورت است. پرایمرها می‌توانند پوست را یک‌دست‌ نشان بدهند، منافذ باز را کوچک‌تر کنند و در عین حال باعث ماندگاری بیشتر مواد آرایشی روی پوست شوند. استفاده از یک پرایمر خوب، کرم‌پودرتان را تثبیت می‌کند و ماندگاری آن را تا ۸ ساعت یا بیشتر افزایش می‌دهد. برخی از پرایمرها حتی توانایی نگهداری آرایش تا ۲۴ ساعت را هم دارند.

در این مرحله از زیرسازی آرایش تنها کمی پرایمر (چیزی در اندازه یک نخود) برای هر بار استفاده کافی است. پرایمر را با حرکات دایره‌ای به پوستتان بمالید تا به‌خوبی جذب شود. بهتر است به جای استفاده از برس‌های آرایشی پرایمر را با انگشتانتان به پوست صورت بمالید چرا که گرمای انگشتان باعث ذوب‌شدن و در نتیجه جذب بیشتر آن در پوست صورت می‌شود. قبل از این که به سراغ دیگر مراحل آرایش بروید حتماً صبر کنید تا پرایمر به‌خوبی جذب و خشک شود.

برای انتخاب پرایمر باید به نوع پوستتان توجه کنید. اگر پوست شما خشک است بهتر است به سراغ پرایمرهای آب‌رسان بروید و اگر پوست چرب دارید به سراغ پرایمرهایی که مخصوص پوست چرب فرموله شده‌اند بروید. مطالعه راهنمای انتخاب بهترین پرایمر به شما کمک می‌کند تا با توجه به نوع پوست و نوع مشکلات پوستتان مناسب‌ترین نوع پرایمر صورت را برای زیرسازی آرایش صورتتان بیابید.

زیرسازی پوست‌-5

8. کرم‌پودر بزنید

زیرسازی پوست‌، هفتمین گام برای زیرسازی آرایش استفاده از کرم‌پودر است. یک کرم‌پودر خوب علاوه بر این که می‌تواند نواقص پوست شما را پوشش دهد می‌تواند به رفع و بهبود مشکلات پوستی‌تان هم کمک کند. برای انتخاب بهترین کرم‌پودر برای پوستتان باید به نوع پوست، رنگ پوست و فیشینگ میک‌آپ مد نظرتان توجه کنید. برای مالیدن کرم‌پودر روی صورتتان می‌توانید از بیوتی بلندرها، برس‌های آرایشی یا حتی انگشت استفاده کنید. این که چطور کرم‌پودر را روی صورتتان بزنید بستگی به نوع پوستتان دارد. در پوست معمولی برای اینکه پوشش طبیعی داشته باشید، از برس کرم‌پودر تخت استفاده کنید. این برس سطحی پهن‌تر دارد و باعث می‌شود کرم‌پودر بدون اینکه هدر برود، به راحتی روی صورت پخش شود.

اگر پوستتان خشک است از بیوتی بلندر یا اسفنج‌های آرایشی استفاده کنید؛ اسفنج یا بیوتی بلندر را پیش از استفاده مرطوب کنید و آب اضافی‌اش را بگیرید. سپس کرم‌پودر را با آن روی صورت پخش کنید.

اگر پوستی چرب دارید برای اینکه پوست صورت به دلیل چرب بودن براق و درخشان به نظر نرسد، بهتر است کرم‌پودر را با کمک برس به شکل نقطه‌ای و دایره‌وار روی صورت اضافه کنید. این نکته باعث می‌شود پوشش کرم‌پودر مات شود. در قسمت‌هایی از صورت که چربی بیشتری وجود دارد، از پودرهای آرایش روی کرم‌پودر استفاده کنید تا براق بودن پوست را از بین ببرد و از ماسیدن کرم‌پودر در طول روز هم جلوگیری کند. پودری که مدنظر است باید سبک باشد تا بتواند چربی اضافه پوست را نسبت به پودرهای فشرده و پنکک‌ها بهتر جذب کند.

زیرسازی پوست‌-3

اگر پوستی جوش‌دار دارید برای اینکه بتوانید برآمدگی و قرمزی جوش‌ها را بپوشانید، باید از کانسیلرهای دارای پوشش قوی و کامل در نقاط مورد نظر استفاده کنید. برای این منظور از انگشتان خود استفاده کنید. گرمای دست باعث گرم‌شدن کرم‌پودر و کانسیلر می‌شود و آن را سریع‌تر جذب پوست می‌کند. قبل از زدن کرم‌پودر روی پوست دستان خود را بشویید تا باکتری و میکروبی وارد منافذ پوست شما نشود.

اگر پوستی با منافذ باز و بزرگ دارید برای استفاده از کرم‌پودر در این نوع پوست از برس‌های حجیم با سر گرد استفاده کنید. این براش باعث پخش‌شدن یکدست و ملایم کرم‌پودر می‌شود و باعث می‌شود درون منافذ باز ته‌نشین نشوند. موهای بلند و نرم این برس باعث می‌شود مقدار اضافه مواد آرایشی هم از روی پوست پاک شود و خطوط و رگه‌های کرم‌پودر روی پوست باقی نمی‌ماند. برس را در حرکات دایره‌ای روی پوست صورت بکشید تا سطحی صاف و یکدست ایجاد شود.

9. از کانسیلر استفاده کنید

زیرسازی پوست‌، پس از کرم‌پودر نوبت به کانسیلر می‌رسد؛ کانسیلر یکی از بهترین لوازم آرایشی برای پوشاندن نواقص صورت است. کانسیلر را باید با توجه به نوع پوست و همچنین نوع نواقص پوستی‌تان انتخاب کنید. کانسیلر برای پنهان‌کردن تیرگی زیر چشم، محوکردن چروک‌های ظریف، کانتورینگ صورت و پنهان‌کردن لکه‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. با مطالعه راهنمای استفاده از کانسیلر می‌توانید بسته به نیاز پوستتان از این محصول جادویی برای محوکردن مشکلات پوستی‌تان استفاده کنید.

زیرسازی پوست‌-7

10. از فیکساتور استفاده کنید

زیرسازی پوست‌، آخرین مرحله استفاده از فیکساتور است. پس از این که زیرسازی آرایش را به‌خوبی انجام دادید و آرایش لب‌ها و چشم‌هایتان را به پایان رساندید با استفاده از فیکساتور می‌توانید آرایشتان را به‌خوبی تثبیت کنید. شما می‌توانید از اسپری فیکس آرایشی یا پودر فیکس به عنوان فیکساتور استفاده کنید تا آرایشتان ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا