سبک زندگیآشپزی

7 بهترین ترفند برای گرفتن تلخی لیمو عمانی در خورشت های ایرانی

گرفتن تلخی لیمو عمانی در غذا‌ چگونه امکان پذیر است؟ لیمو عمانی به ندرت در غذاها استفاده‌ می‌شود و همه ما آن را اغلب در خورش قیمه‌ می‌بینیم. قسمت مرکزی لیمو عمانی شامل چندین هسته کوچک است. پوست بیرونی آن ممکن است رنگ‌های‌ متنوعی مانند زرد، نارنجی یا قهوه ای داشته باشد. لیمو عمانی بسیار تلخ است و معمولاً طعم هر غذایی را تلخ‌ می‌کند.

بسیاری از افراد به دنبال رفع تلخی لیمو عمانی در غذا هستند تا بتوانند طعم تلخ آن را به اندازه زیادی کاهش دهند. در بخش سبک زندگی از سری مطالب آشپزی به شما کمک می کنیم تا بتوانید در گرفتن تلخی لیمو عمانی در خورش قیمه و غذاهای دیگر موفق عمل کنید. با مجله اهل فان همراه باشید.

این هم جالبه: ۴ راز خانم های خوش هیکل و لاغر که از آن خبر ندارید!

چرا لیموعمانی تلخ است

تلخی بیشتر لیمو عمانی در پوست و تخم‌های آن قرار دارد. پوست و تخم‌های لیمو عمانی حاوی مواد تانین هستند که تلخی را ایجاد می‌کنند. اگر از لیمو عمانی استفاده‌ می‌کنید،‌ می‌توانید پوست و تخم‌ها را جدا کنید و از قسمت‌های‌ میانی که کمتر تلخی دارند، استفاده کنید. لیمو عمانی‌هایی که رسیده و به مرحله پیری نزدیک هستند، ممکن است تلخی بیشتری داشته باشند. انتخاب لیمو عمانی‌های‌ تازه و نرمال برای کاهش تلخی بهتر خواهند بود.

ممکن است برخی از انواع لیمو عمانی به دلیل خصوصیات ژنتیکی و تنوع گونه‌ها، تلخی بیشتری نسبت به سایر انواع داشته باشند. برای کاهش تلخی لیمو عمانی در غذاها‌ می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه بیان می‌شوند، استفاده کنید.

گرفتن تلخی لیمو عمانی

گرفتن تلخی لیمو عمانی در غذا

برای گرفتن تلخی لیمو عمانی در غذا‌ می‌توانید از روش‌های‌ زیر بهره ببرید:

شور کردن لیمو عمانی

قبل از استفاده از لیمو عمانی در غذا،‌ می‌توانید نمک را در آب حل کنید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه لیمو عمانی را در آن قرار دهید. سپس لیمو عمانی را با آب شسته و برای استفاده در غذا آماده کنید. این روش‌ می‌تواند برای رفع تلخی لیموعمانی در غذا‌ مناسب باشد.

خرد کردن و آبکشی لیمو عمانی

قبل از استفاده از لیمو عمانی،‌ می‌توانید آن را خرد کنید و به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه در آب سرد قرار دهید. سپس آبکشی کرده و از لیمو عمانی استفاده کنید. این روش نیز به رفع تلخی لیموعمانی در غذا‌ کمک‌ می‌کند.

استفاده از شیر یا روغن

در بعضی از غذاها‌ می‌توانید از مقدار کمی شیر یا روغن (مثلاً روغن زیتون) برای کاهش تلخی لیموعمانی استفاده کنید. این مواد‌ می‌توانند ملایم تر و متعادل کننده طعم لیمو عمانی باشند.

ترکیب با مواد دیگر

اگر لیموعمانی به تنهایی مسئول تلخی زیاد غذاست،‌ می‌توانید آن را با مواد دیگر مانند شیرین کننده‌ها (عسل، شکر، انواع شیرینی و غیره) یا ادویه‌ها (زردچوبه، فلفل سیاه، دارچین و غیره) ترکیب کنید تا تلخی را تعادل بخشید.

گرفتن تلخی لیمو عمانی در غذا

استفاده از مواد افزودنی

در برخی موارد،‌ می‌توانید از مواد افزودنی مانند بیکربنات سدیم یا زردچوبه استفاده کنید. این مواد‌ می‌توانند تلخی را کاهش داده و طعم مطلوب تری را به غذا ببخشند.

استفاده از ادویه‌ها و چاشنی‌ها

اضافه کردن ادویه‌های‌ مختلف مانند زردچوبه، زعفران یا دارچین به خورش قیمه‌ می‌تواند تلخی را تعدیل کند و طعم متنوع تری به غذا بدهد. در حالی که گرفتن تلخی لیمو عمانی در خورش قورمه سبزی با مقداری آبغوره امکان پذیر است.

استفاده از روش‌های‌ پخت متفاوت

تغییر در روش پخت خورش قیمه‌ می‌تواند تلخی را تا حدودی کاهش دهد. شما‌ می‌توانید از روش‌های‌ پخت مانند پخت در فر، آب پز یا از فشارپز استفاده کنید و مدت زمان پخت را تنظیم کنید تا لیمو عمانی بیشتر پخته شود و تلخی آن کاهش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا