سرگرمیتست هوش

چیستان: کدوم بچه‌ است که وقتی به مادرش می‌رسه ناپدید می‌شه!؟

چیستان پیچیده 2: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان پیچیده همراه باشید.

این مطلب هم جالبه: چیستان: متعلق به شماست، اما افراد دیگر بیشتر از آن استفاده می كنند!؟

چیستان پیچیده 2

 

کدوم بچه‌ است که وقتی به مادرش می‌رسه ناپدید می‌شه؟

چیستان پیچیده 2

 

این مطلب هم جالبه: معنی اسم هانا رو می دونستی؟ ریشه اسم ایرانیه یا خارجی؟

.

.

.

.

.

.

.

آیا توانستید بفهمید که پاسخ این چیستان پیچیده چیست؟ اگر هنوز در حال فکر کردن هستید، بهتر است بیشتر تمرکز و فکر کنید. ما اطمینان داریم به پاسخ دست پیدا خواهید کرد. چیستان‌ها سوالاتی هستند که می‌توانند ذهن را به چالش بکشند. سوالاتی که نکاتی انحرافی یا استعاراتی دارند که مفهوم واقعی خود را ندارند. اگر شما هم علاقه‌مند به چیستان هستید همراه ما باشید.

.

.

.

.

.

.

این مطلب هم جالبه: سوال هوش: اگر 1+1=5، 2+2=20 و 3+3=45 باشد 4+4=؟ چند می شود؟

پاسخ چیستان پیچیده 2

پاسخ چیستان پیچیده: پاسخ همانطور که فهمیدید  “رودخانه” است.

چیستان پیچیده 2-2

امیدوارم از چیستان پیچیده استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش سرگرمی مجله اهل فان مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

این مطالب هم جالبه لببینید:

تست هوش هرم مداد رنگی از بالا چه شکلیه؟ فقط 2 درصد افراد تونستن درست بگن!

چیستان: نام استانی است که اگر حرف اولش را برداریم اسم یک رودخانه بدست می آید!

آزمون قدرت تمرکز: کلمه DOG را در میان حروف مختلف پیدا کنید!

سوال هوش: فقط یکی از خانما راست میگه، اگه گفتی کدوم؟

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا