سرگرمیتست هوش

چیستان: یک دانه در کنج، یک دانه در خانه، هیچ در اتاق، و دو تا در دندان. آن چیست؟

چیستان خیلی سخت 2: چیستان یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

این هم جالبه: نوابغ بگن: به نظرت این تصویر چه کلمه ای رو نشون میده؟

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان خیلی سخت 2 همراه باشید. شما در چیستان بزرگسالان از سری مطالب بخش سرگرمی مجله اینترنتی اهل فان به این سوال پاسخ دهید:

 یک دانه در کنج، یک دانه در خانه، هیچ در اتاق، و دو تا در دندان. آن چیست؟

چیستان خیلی سخت-1

 

 

.

.

.

.

.

این را هم ببینید: چیستان: کدام اختراع شما را قادر می‌سازد از پشت دیوار آن طرف دیوار را ببینید؟

به نظر شما جواب چیه؟ فقط 5 ثانیه وقت داری! اگه نتونستی جواب رو پیدا کنی 5 ثانیه دیگه به خودت فرصت بده و اینقدر زود تسلیم نشو! جواب رو کمی پایین تر برات گذاشتیم.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان خیلی سخت 2:

جواب: حرف “ن”

 

چیستان خیلی سخت-2

 

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد.

طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند ایسنتاگرام و فیس بوک گفتنی ما را دنبال کنید.

 

این مطالب هم جالبه:

 

با حل عبارت 5+5×5-5=؟ ثابت کن ریاضی ات خوبه! فکر نکن ساده است!

برای حدس این کلمه باید فسفر زیادی بسوزونی!

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =

دکمه بازگشت به بالا