فرهنگ و هنر

نیلوفر کوخانی بازیگر نقش تابان در سریال خانه امن کنار همسرش + عکس و بیوگرافی

بیوگرافی نیلوفر کوخانی: بازیگر جوان سینما و تلویزیون فارغ التحصیل رشته کارگردانی و دانش آموخته طراحی لباس و فشن دیزاین است. نیلوفر کوخانی فعالیت خود را از پشت صحنه و دستیار کارگردانی شروع کرده است. با یک معرفی هنرمندان دیگر از بخش فرهنگ و هنر مجله اینترنتی اهل فان همراه باشید.

بیوگرافی نیلوفر کوخانی

نام اصلی: نیلوفر کوخانی

تاریخ تولد: 2 شهریور 1369

محل تولد: تهران

متاهل

بیوگرافی نیلوفر کوخانی 1

نیلوفر کوخانی متولد ۲ شهریور ۱۳۷۰ در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل لیسانس رشته ادبیات فارسی و دانش آموخته طراحی لباس و دیزان از مجتمع فنی تهران می باشد که تجربه دستیاری و برنامه ریزی را هم دارد.

ازدواج

نیلوفر کوخانی بهمن ۱۳۹۱ در ۲۲ سالگی ازدواج کرد و معتقد است ازدواج هنرمند سخته اما این هم بخشی از زندگیست و اگر بشود تعادل ایجاد کرد خوب هم می باشد.

کلاس های بازیگری

کلاس های بازیگری را زیر نظر فریدون جیرانی گذراند تا اینکه سال ۱۳۹۱ وقتی ۲۲ ساله بود با فصل دوم سریال «ستایش» نقش کوتاهی را ایفا کرد.

نیلوفر-کوخانی-4

نصیحت جیرانی به نیلوفر کوخانی

در کلاس ها ، آقای جیرانی به ما می گفت سعی کنید خودتان را از فضای بازیگری و سینما دور نکنید و اگر هنوز اتفاق خوبی برایتان رخ نداده بروید و دستیاری ، برنامه ریزی و کارهای پشت صحنه را تجربه کنید.

برای همین من سعی کردم دستیاری کارگردانی و برنامه ریزی را تجربه کنم به همین خاطر در سریال موفق قورباغه هم بعنوان برنامه ریز حضور داشتم.

شروع و شهرت فعالیت هنری

نیلوفر کوخانی بهمن ۱۳۹۵ کنار دستیاری اول کارگردانی در سریال «تاریکی شب روشنایی روز» بعنوان بازیگر در کنار فرهاد قائمیان جلوی دوربین رفت.

در نهایت شهرت ایشان پاییز ۱۳۹۹ با حضور در سریال امنیتی «خانه امن» در نقش تابان شروع شد و یک سال بعد هم در سریال سیاسی «سرجوخه» خوش درخشید.

نیلوفر-کوخانی-1

عوامل قبول نقش

نقشی که من را به چالش بکشید و باعث شود حتی برای مدت کوتاهی آدم دیگری باشم برای من جالب است ، قطعا فیلمنامه و کارگردان هم در اولویت قرار دارند.

بازیگر و کارگردان مورد علاقه

از بازیگران ، بازی نیکول کیدمن را دوست دارم و در کارگردانی های سینمای جیم جارموش ، آقای شهبازی ، هومن سیدی و فریدون جیرانی را دوست دارم.

نیلوفر-کوخانی-2

اهل برنامه ریزی برای خودم نیستم

خیلی اهل اینکه روبروی خودم تقویم بگذارم و برای آینده برنامه ریزی کنم نیستم. ولی حس می کنم روزهای پیش رو اتفاق های خوبی می افتد و این بر می گردد به خودم که چگونه پش بروم ، در کل خیلی خوش بین هستم.

علاقه به جاز

تقریبا در همه لحظات زندگی من ، موسیقی قرار دارد ، همه سبک ها را دوست دارم اما بیشترین علاقه ام سبک موسیقی جاز می باشد.

بهترین تعریفی که شنیدم

این جمله که به من می گویند یک روز می توانید یک نقش خیلی خوب را بازی کنید ، این را از خیلی از آدم ها شنیده ام و امیداورم خیلی زود اتفاق بیفتد.

دوست دارم همه ی نقش ها را تجربه کنم ، اما هر نقشی که سختی بیشتری برای من داشته باشد ف جذابتر است.

نیلوفر-کوخانی-3

توصیه به علاقمندان

مطالعه ، پشتکار ، فیلم دیدن و البته کلاس های بازیگری هم خیلی موثر است.

وقتی دوره های بیان و بدن و بعد از ان بازی مقابل دوربین را می گذرانید تازه متوجه می شوید که چقدر هیچی از بازیگری نمی دانید و چقدر باید برای آن زحمت بکشید.

فیلم و سریال های نیلوفر کوخانی

سریال ستایش دو – ۱۳۹۲

سریال چرخ و فلک – ۱۳۹۵

فیلم دختران زمستان – ۱۳۹۷

سریال تاریکی شب روشنایی روز – ۱۳۹۷

فیلم کوتاه تردید – ۱۳۹۸

سریال خانه امن – ۱۳۹۹

فیلم روز ششم – ۱۳۹۹

سریال هم بازی – ۱۳۹۹

سریال قورباغه – ۱۳۹۹ (برنامه ریز)

سریال مردم معمولی – ۱۴۰۰

سریال سرجوخه – ۱۴۰۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا