داستان

داستان کوتاه دروغگوترین اشخاص؛ مردی که در دروغگویی همتا نداشت!

داستان کوتاه دروغگوترین اشخاص: سه نفر رهگذر دیناری پیدا کرده، خواستند آن را مابین خود تقسیم نمایند. یکی از آن‌ها گفت: رفقا بیایید یک کاری بکنیم. گفتند: چه کار؟ گفت: هر یک از ما یک دروغی می‌گوییم، دروغ هر کس که بزرگتر شد، دینار مال او باشد. گفتند: بسیار خوب، اول تو بگو….

داستان کوتاه دروغگوترین اشخاص

گفت: پدر من تاجر عطرفروش بود. یک روز یک دانه تخم مرغ خرید و آن را آورده، در زیر مرغی که در خانه داشتیم گذاشت. معلوم شد آن تخم مرغ از تخم مرغ‌های روسی بوده است، زیرا جوجه خروسی که بیرون آمد زیاد عظیم الجثه بود، به‌طوری که پدر من اجناس عطرفروشی خود را بر روی او بار کرده و در کوچه‌ها گردش نموده، به‌معرض فروش درمی‌آورد.

بدیهی است چندی که گذشت پشت آن جوجه خروس به‌واسطه‌ی بردن بار زخم شد و به این سبب پدرم آن را در خانه نگاه داشت و بر حسب دستور یکی از دوستان، قدری هسته‌ی خرما کوبیده، بر روی زخم می‌گذاشت. چندی که گذشت درخت خرمایی در پشت آن خروس سبز شد و روز به روز جثه‌ی آن خروس بزرگتر شده، آن نخل هم نمو می‌نمود تا وقتی که درخت بارور شده و خرماهای زیاد آورد.

بچه‌ها برای چیدن خرما، سنگ و کلوخ به‌جانب آن درخت پرتاب کرده، به‌قدری سنگ و کلوخ در پشت آن جوجه خروس جمع شده بود که یک قطعه زمین حاصلخیز در آن‌جا تشکیل یافت. پدرم یک جفت گاو آورده و آن زمین را شخم زد و تخم هندوانه در آن‌جا کاشت. هندوانه‌ها به‌قدری بزرگ شده بودند که یک روز با چاقوی خود خواستم یکی از آن‌ها را پاره کنم، چاقو از دست من رها شده به درون هندوانه افتاد.

داستان کوتاه دروغگوترین اشخاص-1

فورا طنابی به کمر پیچیدم و سر آن را در خارج محکم کرده، در هندوانه غوطه‌ور شدم تا چاقوی خود را به‌دست بیاورم. دیدم سه نفر ساربان در آن‌جا آمدوشد می‌کنند. از آن‌ها سراغ چاقوی خود را گرفتم. گفتند: ای بابا خدا پدرت را بیامرزد، ما حالا چندین روز است که سه قطار شتر با بار در این‌جا گم کرده‌ایم و این سه چهار روزه هر قدر تفحص می‌کنیم، چیزی به‌دست نمی‌آوریم. حالا تو آمده‌ای و چاقوی خود را می‌خواهی در این‌جا پیدا بکنی!

آن دو رفیق دیگر که این دروغ‌ها را شنیدند گفتند: کافی‌ست، هرگز ما نمی‌توانیم از این بزرگتر دروغ جعل نماییم. این دینار را بگیر و ما را آسوده بگذار.

برگرفته از کتاب هزار و یک حکایت، نوشته‌ی دکتر خلیل خان ثقفی (اعلم الدوله)

 

امیدوارم از این داستان کوتاه دروغگوترین اشخاص استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش داستان مجله اینترنتی اهل فان مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند.

درگیر شدن مغز در بازی های فکری می تواند یک راه سرگرم کننده و عالی برای استراحت از استرس های روزانه باشد. تمرکز ما را از نگرانی‌ها دور می‌کند و به ما اجازه می‌دهد در حالی که هنوز ذهن خود را تمرین می‌دهیم، استراحت کنیم. بازی های فکری اغلب شامل به خاطر سپردن و یادآوری اطلاعات است که به بهبود حفظ حافظه و مهارت های یادآوری کمک می کند.

این می تواند به ویژه برای افراد در هر سنی، از جمله دانش آموزان و افراد مسن مفید باشد. شما هرروزه در مجله اینترنتی اهل فان مطالب متنوعی از انواع تست شخصیت، تست بینایی،هوش تصویری، معمای تصویری را می توانید ببینید و لذت ببرید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک اهل فان ما را دنبال کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا