سرگرمیتست شخصیت

خلق و خوی متولدین هر ماه چیست؟ ماه تولد همه چیز را نشان می دهد!

خلق و خوی متولدین هر ماه: خلق و خوی افراد بستگی به عوامل بسیاری دارد که یکی از آنها فصل تولد است، به همین دلیل خلق و خوی افراد متولدین هر فصل از سال تفاوت هایی با یکدیگر دارد. با بخش سرگرمی مجله اینترنتی اهل فان همراه باشید.

چرا متولدین هر فصل خلق و خوی متفاوت دارند؟

به گزارش گفتنی به نقل از مکتوب نامه علت این که فصل تولد روی رفتار افراد تاثیر گذار است، به دلیل میزان دوپامین و سروتونین فصل های مختلف می باشد. این میزان از هورمون ها در فصل های مختلف، متفاوت است و اثر بلند مدتی روی نوزادان متولد شده خواهد داشت.

زمانی که در شکم مادرتان بودید، هر چیزی که مادرتان تجربه می کرد را شما نیز تجربه می کردید. مثلاً اگر مادر در دوران بارداری با افسردگی فصلی روبرو باشد، احتمال این که فرزند او نیز بعد از به دنیا آمدن این مشکل را به همراه داشته باشد، بیشتر است.

معمولاً تأثیر پذیری جنین در ماه های اولیه بسیار زیاد است. ماه تولد او نیز می تواند روی شخصیت او تاثیرات بسیار گسترده داشته باشد.

خلق و خوی متولدین هر ماه چیست؟

در راستای یافتن خلق و خوی متولدین هر ماه، محققان به این نتیجه رسیدند که ماه تولد می تواند الگوهای رفتاری خاصی را در افراد به وجود بیاورد.

خلق و خوی متولدین فصل بهار

 

متولدین بهار-خلق و خوی متولدین هر ماه-1

افراد متولد فصل بهار، فرقی ندارد که در کدام یک از سه ماه به دنیا آمده باشند، عموما انسان های خوشبین تری نسبت به فصل های دیگر می باشند اما از طرفی خطر ابتلا به افسردگی خصوصاً برای افراد متولد اردیبهشت و اوایل خرداد بیشتر خواهد بود. متولدین بهار و تابستان بیشتر در معرض بیش فعالی هستند، سطح انرژی و مثبت اندیشی آن ها نیز بالاتر است.

خلق و خوی متولدین فصل تابستان

 

متولدین تابستان-خلق و خوی متولدین هر ماه-2

افراد متولد فصل تابستان یعنی متولدین ماه تیر و مرداد و شهریور عموما انسان های شادتری می باشند اما معمولاً احساسات آن ها پایدار نیست. حداقل مشکلی که این نوسانات احساسی به وجود می آورد، ممکن است باعث اختلال دوقطبی در بین آنان شود. ویژگی سریع و نوسانات مکرر بین حالات غمگین و شاد در افرادی که در تابستان متولد شده اند، بسیار بیشتر از افرادی است که متولد زمستان هستند. افراد متولد تابستان کمی تند خوتر می باشند و زودتر تغییر روحیه می دهند. واکنش های مثبت در متولدین تابستان و بهار بیشتر است.

خلق و خوی متولدین فصل پاییز

 

متولدین پاییز-خلق و خوی متولدین هر ماه-3

افراد متولد پاییز که در ماه های مهر، آبان و آذر متولد شده اند، از لحاظ احساسی ثبات دارند اما زود کلافه می شوند. در حالی که افراد متولد زمستان یعنی دی، بهمن و اسفند کمتر با کلافگی ها روبه رو خواهند شد. یافته ها نشان می دهد افراد متولد پاییز کم تر در معرض افسردگی نسبت به افراد متولد زمستان می باشند.

خلق و خوی متولدین فصل زمستان

 

متولدین زمستان-خلق و خوی متولدین هر ماه-4

افراد متولد زمستان بیشتر در معرض بیماری هایی مثل اسکیزوفرنی، اختلال افسردگی فصلی، افسردگی معمولی و دوقطبی قرار دارند. افراد متولد زمستان معمولا آرام تر می باشند. افرادی که در زمستان متولد شدند، راحت تر از فصل های دیگر دچار کلافگی می گردند.

البته هیچ کدام از اطلاعات بالا در مورد همه افراد صدق نمی کند اما معمولاً اکثریت چنین رفتاری را از خودشان نشان می دهند. درجه شخصیتی می تواند از ژن نیز به ارث برده شود.

بنابراین هیچ وقت نمی توان نظر ثابت و قطعی در این مورد داشت اما در حال می توان کلیت رفتارها را تا حدی مشخص کرد.

پس در کل اگر دچار اختلال رفتاری هستید، باید علاوه بر عوامل محیطی و فصل تولد، به ژنتیک خود نیز توجه داشته باشید تا بتوانید قضاوت بهتری نسبت به رفتارهای خود داشته باشید.

امیدوارم از مطلب خلق و خوی متولدین هر ماه استفاده کرده باشید. شما هرروزه در مجله اینترنتی اهل فان مطالب متنوعی از انواع تست شخصیت، تست بینایی، هوش تصویری، معمای تصویری را می توانید ببینید و لذت ببرید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک اهل فان ما را دنبال کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا