زیبایی و سلامتآرایش و زیبایی

با موی بسته بخوابیم بهتره یا با موی باز؟

با موی بسته بخوابیم بهتره یا با موی باز؟ مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد بنابراین مراقبت از مو باید یکی از ملزومات زندگی روزمره هر فردی باشد و نباید نسبت به آن بی توجه ماند. برای مراقبت از مو توصیه می شود هنگام شب و زمان خواب موهایتان را ببندید، خوابیدن با موی باز عوارضی چون ضعیف شدن و ریزش موها را در پی دارد.

در این بخش از زیبایی و سلامت مجله اهل فان شما را با عوارض خوابیدن با موی باز آشنا کرده و به شما می گوییم چگونه موهایتان را در زمان خواب ببندید تا آسیب نبیند.

بیشتر بخوانید: با این روش چینی فشار خون رو در کمتر از 5 دقیقه پایین بیار + تست شده

با موی بسته بخوابیم بهتره یا با موی باز-1

با موی بسته بخوابیم بهتره یا با موی باز؟

ژولیدگی مو

هنگامی که با موهای باز می خوابید با چرخاندن سر، موهای شما گره می خورد. این اتفاق به دلیل اصطکاک موها با بالش روی می دهد و نه تنها باعث می شود با موهای نامرتب از خواب بیدار شوید، بلکه این آسیب مکرر ممکن است در نهایت تارهای مو را ضعیف کند.

بروز آکنه

اگر پوستی حساس و مستعد آکنه دارید، بهتر است هنگام خواب موها را جمع کنید تا روی صورت نریزد. محصولات حالت دهنده و نرم کننده که روی موها وجود دارند ممکن است شب ها روی پوست قرار گرفته و منافذ پوست را مسدود کنند و این به نوبه خود، ممکن است منجر به بروز جوش و تحریک پوست شود.

با موی بسته بخوابیم بهتره یا با موی باز-3

اختلال رشد مو

وقتی حین خواب موهایتان گره می خورد ، به این معنی است که کوتیکول آن بلند شده و همین بلند شدن کوتیکول ها منجر به آسیب مو و در نهایت اختلال رشد مو می شود پس بهتر است برای داشتن موهای سالم هر از چند گاهی آنها را کوتاه کنید اما اگر آرزوی داشتن موهای بلند را دارید ، مطمئن شوید که هنگام خواب از آنها محافظت می کنید.

کاهش کیفیت خواب

خوابیدن با موی باز باعث بدخواب شدن تان هم می شود زیرا ممکن است وقتی خواب هستید، موهایتان به صورت تان مالیده و مزاحم خواب تان شود پس قبل از خواب آن ها را به آرامی شانه بزنید و شل ببافید.

بیشتر بخوانید: لباس برای خانم های بالاتنه چاق: انتخاب لباس برای مهمانی های عید نوروز

وز شدن موها

شاید فکر کنید همه مدل های مو را برای جلوگیری از وز شدن مو امتحان کرده اید، اما چیزی به اندازه باز گذاشتن مو هنگام خواب باعث از بین رفتن رطوبت مو نمی شود. وقتی در خواب غلت می زنید احتمال دارد موهایتان در هم گره خورد. این اتفاق به دلیل سایشی رخ می دهد که هنگام مالیده شدن مو ها به روبالشی ایجاد می شود.

با موی بسته بخوابیم بهتره یا با موی باز-2

همچنین بالش ممکن است باعث وز شدن موها شود زیرا هرچه اصطکاک بیشتری با موها ایجاد کند، رطوبت بیشتری از آن تبخیر می شود و دچار خشکی و وزی ضعیف شدن بیشتر موهایتان می شود.

موخوره

موخوره، می تواند نشان دهنده مراقبت و نگهداری از موها به روش نامناسب و نامرتب باشد. اگر قبل از خواب موهایتان را نمی بندید، ممکن است همه چرخش های شبانه سر به موهای شما آسیب برساند و باعث شکستگی و موخوره شود.

بهترین حالت مو برای خواب

بهتر است در زمان خواب موی خود را باز نگذارید و موهایتان را ببندید البته خوابیدن با موی دم اسبی فکر خوبی نیست و ممکن است به موهایتان صدمه بزند، پس موهایتان را دم اسبی نبندید. بهترین حالت مو در خواب این است که موهایتان را به روش زیر ببندید:

 

قبل از خواب موهایتان را ببافید. با این کار هم شب ها موهایتان را از صورت تان دور نگه می دارید و هم موهایتان فری طبیعی پیدا می کند. اما از بافتن موهای خود هنگام خیس بودنشان اجتناب کنید. موهایتان را خیلی محکم نبافید چون با این کار موهایتان می شکند.

با موی بسته بخوابیم بهتره یا با موی باز-4

برای حفظ سلامت و رطوبت موها در زمان خواب موهایتان را با یک دستمال سر یا روسری ابریشمی یا ساتن ببندید.
برای بستن موهای خود هرگز از کش موی الاستیک استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد شکستگی و بدحالتی در مو می گردد و ریزش مو را نیز به همراه خواهد داشت.به جای کش های پلاستیکی، با یک کش اسکرانچی موهایتان را گوجه کنید.

این مطالب هم جالبه:

 

افزایش طول عمر با ۴ تغییر ساده در روال خواب!

بزرگ کردن لب با ۴ روش طبیعی و جادویی برای برجسته کردن آنها در خانه!

با این دمنوش معجزه گر انسداد عروق را درمان کنید+نحوه تهیه و مصرف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا