سرگرمیتست هوش

چیستان: کدام اختراع شما را قادر می‌سازد از پشت دیوار آن طرف دیوار را ببینید؟

چیستان اختراع دیدن پشت دیوار: چیستان یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

این هم جالبه: بازی حدس کلمه: اونقدر باهوش هستی بگی تصویر چه کلمه ای میشه؟

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان اختراع دیدن پشت دیوار همراه باشید. شما در چیستان بزرگسالان از سری مطالب بخش سرگرمی اهل فان به این سوال پاسخ دهید: 

کدام اختراع شما را قادر می‌سازد از پشت دیوار آن طرف دیوار را ببینید؟

 

چیستان اختراع دیدن پشت دیوار-1

 

.

.

.

.

.

.

این را هم ببینید: نوابغ بگن: به نظرت این تصویر چه کلمه ای رو نشون میده؟

به نظر شما جواب چیه؟ فقط 5 ثانیه وقت داری! اگه نتونستی جواب رو پیدا کنی 5 ثانیه دیگه به خودت فرصت بده و اینقدر زود تسلیم نشو! جواب رو کمی پایین تر برات گذاشتیم.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان اختراع دیدن پشت دیوار:  پنجره

 

چیستان اختراع دیدن پشت دیوار-2

چیستان چیست؟

 

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند ایسنتاگرام و فیس بوک اهل فان ما را دنبال کنید.

این مطالب هم جالبه:

 

سوال ریاضی: فقط با یک حرکت چوب کبریت معادله رو درستش کن!

نوابغ بگن: به نظرت این تصویر چه کلمه ای رو نشون میده؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا