سبک زندگیرابطه و ازدواج

چرا پیامتون رو میبینه اما جواب نمیده؟

چرا پیامتون رو میبینه اما جواب نمیده؟ با گسترش و پایداری اینترنت، پیامک و چت از طریق شبکه های اجتماعی به یکی از مهم ترین راه برقراری ارتباط با دیگران تبدیل شده است. بسیاری از ما در طول روز به برخی از دوستان و نزدیکانمان و… پیام یا ایمیل می دهیم و پاسخ دریافت می کنیم.

بدون پاسخ، مکالمه، مکالمه نیست و در واقع یک مونولوگ است. در بین این افراد، کسانی نیز وجود دارند که جواب پیام را دیر می دهند یا اصلا نمی دهنددر این مطلب دلایل جواب ندادن به پیام را با هم مرور میکنیم. اگر می خواهید دلیل این رفتار را بدانید و روش چگونه واکنش دادن به این موضوع را دریابید، با ما در این بخش سبک زندگی مجله اهل فان همراه باشید.

دلایل جواب ندادن به پیام یا دیر جواب دادن

دلایل جواب ندادن به پیام، حتما برای شما هم پیش آمده که به فردی پیغامی دهید اما او جواب شما را ندهد. ممکن است این موضوع ذهنتان را درگیر نماید که علت این کار چیست. دلایل دیر جواب دادن به پیام یا ایمیل عبارتند از:

فرد مورد نظرتان تمایلی به ادامه ارتباط با شما ندارد.
او نمی خواهد پیامی خشمگینانه و آزار دهنده بدهد و ترجیح می دهد از مشاجره دوری کند.
او در آن زمان کارهای واجبتری دارد و پاسخ به پیام ممکن است وقتگیر باشد.
او توانایی ارتباط همزمان با چند نفر را ندارد و شما در اولویت ارتباط با او قرار ندارید.
ممکن است یک اتفاق کاری غیر منتظره برایش پیش امده باشد.
برخی افراد نیز فکر می کنند که اگر به پیام دیرتر پاسخ دهند، با کلاس تر هستند.

در کل برای برقراری ارتباط با اطرافیان مواردی مانند جذابیت ظاهری، ثروت، شخصیت، وضعیت اجتماعی، سبک زندگی، ضریب هوشی، هوش هیجانی، مهربانی و همدلی، درک اجتماعی، شباهت‌های نگرشی،‌ اعتبار اجتماعی و… تاثیر ‌گذارند و بدون آنکه مطلع باشید، باعث می‌شوند پیامک برخی افراد را سریع‌تر پاسخ دهید و در بعضی موارد انگیزه‌ای برای ارسال پاسخ سریع نداشته باشید.

دلایل جواب ندادن به پیام 3

وقتی پاسخ پیام شما را نمی دهد چه واکنشی نشان بدهید؟

کارهایی که باید در این شرایط انجام دهید:

پیام دیگری نفرستید

دلایل جواب ندادن به پیام، اگر پاسخ پیامتان را دریافت نکرده اید بسیار ترغیب می شوید که پیام دیگری بفرستید اما توصیه می کنیم که در برابرش مقاومت کنید و پیام دیگری نفرستید و راه دیگر ای برای سرگرم شدنتان پیدا کنید. اگر پیام هایی مانند چرا جوابم را نمیدی ؟ دیگر دلت نمی خواد باهام حرف بزنی ؟ را بفرستید او این پیام را دریافت می کند که شما از دور شدن او می ترسید.

دلایل جواب ندادن به پیام 1

مثبت اندیش باشید

فرض را بر این بگذارید که طرف مقابلتان بعد از دریافت پیام کار مهمی برایش پیش آمده و نتوانسته به شما پاسخ دهد یا باتری گوشی اش تمام شده و… تصور نکنید دلیل دریافت نکردن پاسخ پیام علاقه نداشتن آن شخص به شما است.

همه چیز را فراموش کنید

اگر شما باز هم به او پیام دادید و او جواب شما را نداد، بهتر است که بیش از این پیگیر نشوید و ذهنتان را درگیر نکنید و برای خود ارزش قائل شوید پس همه چیز را فراموش کنید و به زندگی خودتان برسید.

در روزهای آینده برای او پیام بفرستید

اگر مخاطبتان چندین روز جواب پیام شما را نداده است، شما می توانید بعد از چند روز بار دیگر در وقت مناسب به او پیغام دهید. اگر او به شما پاسخ داد، به نحوه پاسخ دادن او خوب دقت کنید. آیا او کوتاه جواب شما را می دهد؟ آیا سرد با شما برخورد می کند؟ سعی کنید که از روی پاسخ های او علت جواب ندادنش را بیابید.

دلایل جواب ندادن به پیام

معذرت خواهی کنید

به رفتار خود دقت کنید، شاید کاری یا رفتاری دوستتان را آزرده و او از شما دلخور است، اگر شما مقصر ناراحتی طرف مقابل تان هستید، به او نشان دهید که این رابطه برای شما چقدر ارزش دارد و بهتر است که هر چه سریع تر از او عذرخواهی کنید.

این اتفاق را فریاد نزنید

بسیاری از افراد وقتی جواب پیام خود را دریافت نمی کنند، پست ها و استوری های کنایه آمیز می گذارند اما این کار اشتباه است زیرا نه تنها دیگران دوست ندارند که ناراحتی شما را ببینند، بلکه شما نیز فرصت دوباره خود برای بودن با آن فرد را از دست خواهید داد.

جرو بحث نکنید

اگر از دریافت نکردن پاسخ ناراحتید، هیچ‌گاه جرو بحث و با او بد برخورد نکنید و پیغام های عصبانی نفرستید. در آرامش با او صحبت کنید و دلیل واقعی کارش را بپرسید.

برایتان جالب خواهد بود:

با داشتن این 6 نشانه شما دارای قیافه جذابی می شوید!

این نشانه ها نشان می دهد که این فرد عاشق شماست، حتی اگر به زبان نیاورد!

چرا زنان قوی از درون می شکنند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا