زیبایی و سلامتدرمان خانگی

هدیه به دیابتی ها، معرفی 20 میوه با قند پایین!

معرفی 20 میوه با قند پایین: شما ممکن است بخواهید مصرف قند را کاهش دهید، اما مهار میل به شیرینی می‌ تواند بسیار دشوار باشد. شاید قبلاً قندهای فرآوری شده را حذف کرده باشید اما ندانید که میوه چه مقدار قند دارد یا شاید شما دیابت دارید و می‌ خواهید بدانید که کدام میوه‌ ها کمترین تأثیر را بر قند خون شما دارند. با بخش زیبایی و سلامت از سری مطالب درمان خانگی مجله اهل فان  همراه باشید.

میزان قند مجاز در روز برای بدن

طبق دستورالعمل های رژیم غذایی آمریکایی ۲۰۱۵ – ۲۰۲۰، نباید بیش از ۱۰ درصد از کالری روزانه شما از قندهای افزوده (یعنی ۲۰۰ کالری یا ۵۰ گرم قند در روز در یک رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری در روز) باشد.

انجمن قلب آمریکا رهنمودهای محافظه کارانه تری دارد و توصیه می کند که حداکثر ۱۰۰ کالری یا ۲۴ گرم قند افزوده در روز برای اکثر زنان باشد.

معرفی 20 میوه با قند پایین

در حالی که میوه بسیاری از مواد مغذی مهم را فراهم می‌کند، برخی از انواع آن قند بیشتری نسبت به دیگری دارند پس بیاموزید که کدام میوه‌ها کمترین میزان قند را دارند، در ادامه به معرفی 20 میوه با قند پایین اشاره می کنیم:

۱. لیمو و لیمو ترش

 

لیمو و لیمو ترش که سرشار از ویتامین C هستند، میوه‌های نسبتاً ترش هستند، در یک لیمو فقط ۱.۱۳ گرم (g) و در یک لیمو ۲.۱ گرم قند وجود دارد. این خاصیت آنها را به افزودنی خوش طعم و کم قند به یک لیوان آب تبدیل می‌کند.

معرفی 20 میوه با قند پایین-0

2. گلابی

گلابی میوه ای خوش طعم است که بیشتر از آب و شکر نسبتا کمی تشکیل شده است. گلابی آسیایی انتخاب خوبی است، زیرا فقط حدود ۹ گرم شکر دارد که کمتر از گلابی معمولی است و ترد رضایت بخش یک سیب را به رخ می کشد.

معرفی 20 میوه با قند پایین-12

3. خیار

در اینجا، یک میوه مخفی دیگر با مقدار قابل توجهی شکر (۵ گرم در هر کیک) وجود دارد همچنین حاوی منیزیم، پتاسیم و ویتامین K است که همگی نقش مهمی در سیستم قلبی عروقی دارند.

معرفی 20 میوه با قند پایین-3

۴. توت سیاه

توت سیاه نیز فقط ۷ گرم قند در هر فنجان دارد و به عنوان یک جایزه، این توت‌های تیره سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و فیبر هستند.

معرفی 20 میوه با قند پایین-9

۵. کیوی

کیوی فقط ۶.۷ گرم قند در هر میوه دارد که سرشار از ویتامین C بوده و بسیار کم قند هستند که شما می‌توانید این میوه را در تمام طول سال در فروشگاه مواد غذایی پیدا کنید.

۶. گریپ فروت

در حالی که گریپ فروت‌ها مطمئناً به شیرینی انگور نیستند، آنها یک افزودنی عالی خوشمزه هستند، زیرا فقط ۱۰.۶ گرم قند در نصف گریپ فروت وجود دارد.

۷. آووکادو

 

در حالی که ممکن است آووکادوها اولین چیزی نباشند که وقتی به میوه فکر می‌کنید به ذهن شما می‌آیند، اما آنها در واقع میوه‌هایی هستند که به طور طبیعی کم قند هستند.

یک آووکادو خام کامل فقط حدود ۱ گرم قند دارد؛ آووکادوها همچنین دارای مقدار زیادی چربی‌های سالم هستند که به شما کمک می‌کند احساس سیری کنید.

معرفی 20 میوه با قند پایین-5

۸. هندوانه

هندوانه‌ ها میوه‌ های نمادین تابستانی و شیرین هستند اما در واقع کم قند هستند. یک فنجان هندوانه نگینی کمتر از ۱۰ گرم قند دارد و یک مزیت خوردن هندوانه این است که منبع خوبی از الکترولیت‌ها، ویتامین A و ویتامین C است.

۹. خربزه

خربزه‌ ها به رنگ نارنجی خود را مدیون محتوای بالای ویتامین A هستند. یک فنجان از این میوه لذیذ حاوی کمتر از ۱۳ گرم قند است این ممکن است کمی بیشتر از آنچه سایر میوه‌ها دارند باشد، اما هنوز هم بسیار کمتر از آنچه در یک قوطی ۱۲ اونسی نوشابه خواهید یافت که حاوی نزدیک به ۴۰ گرم قند و ارزش غذایی بسیار کمی است.

۱۰. پرتقال

پرتقال‌ها نیز یک میان وعده شیرین عالی هستند که می‌توانید بدون مصرف کالری یا قند زیاد از آنها لذت ببرید، آنها همچنین یک راه خوب برای افزایش مصرف ویتامین C شما هستند.

یک پرتقال نارنجی معمولی تقریباً ۱۴ گرم قند و حدود ۷۷ کالری دارد.

معرفی 20 میوه با قند پایین-4

۱۱. هلو

 

هلو‌ها می‌توانند بسیار شیرین باشند، اما با کمتر از ۱۳ گرم قند در یک هلوی متوسط، آنها هنوز هم می‌توانند به عنوان میوه‌های کم قند در نظر گرفته شوند.

معرفی 20 میوه با قند پایین-13

۲. آلو

آلو با تنها ۳۰ کالری و تقریباً ۷ گرم شکر، میوه کم قند مناسبی است، همچنین سرشار از فیبر است که به کاهش افزایش قند خون پس از مصرف کربوهیدرات کمک می کند.

۱۳. طالبی

طالبی با حدود ۱۳ گرم در هر فنجان میوه مکعبی، قند نسبتاً کمی دارد و کربوهیدرات نسبتاً کمی دارد، زیرا ۹۰ درصد آن آب است. طالبی همچنین منبع عالی ویتامین A است.

معرفی 20 میوه با قند پایین-2

14. تمشک

فقط با کمی بیشتر ۵ گرم  کمی بیشتر از یک قاشق چای خوری دارای مقدار زیادی فیبر است که به شما کمک می کند سیر شوید.

15. توت فرنگی

با توجه به اینکه توت فرنگی‌ها  شیرین و خوشمزه هستند اما آنها به طرز شگفت‌آوری کم قند هستند، یک فنجان توت فرنگی خام حاوی حدود ۷ گرم قند و بیش از ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده ویتامین C است.

معرفی 20 میوه با قند پایین-7

۱۶. زغال اخته

زغال اخته با داشتن ۵ گرم قند در هر فنجان سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و فیبر است، اگرچه قند بیشتری نسبت به تمشک، توت فرنگی و شاه توت دارد، اما زغال اخته دارای بیشترین غلظت آنتی اکسیدان ها، به ویژه فلاونوئیدها است.

فلاونوئیدهای موجود در زغال اخته به خاصیت مبارزه با بیماری آنها کمک می کند و رنگ آبی تیره آن را به آن می بخشد همچنین مانند سایر انواع توت ها دارای ویتامین C و K بالایی هستند.

۱۷. زردآلو

 

زردآلو با داشتن ۱۴ گرم قند در هر فنجان حاوی ویتامین های A و C، پتاسیم، بتا کاروتن و فلاونوئیدها هستند که می توانند ایمنی را تقویت کرده و از استرس اکسیداتیو به سلول های شما جلوگیری کنند.

آنها همچنین به شکل خشک شده (مانند آلو خشک) موجود هستند، اما فرم کامل میوه به دلیل محتوای آب طبیعی، هیدراتاسیون بیشتری می دهد.

معرفی 20 میوه با قند پایین-6

۱۸. سیب

مقدار قند موجود در سیب به اندازه و رسیده بودن آن بستگی دارد و به طور متوسط، یک سیب متوسط ​​حدود ۹.۸ گرم قند دارد.

سیب میوه ای کم قند و منبع خوبی از ویتامین C، فیبر و آنتی اکسیدان هستند همچنین، آنها دارای شاخص گلیسمی پایینی هستند، که آنها را به یک میان وعده خوب برای افرادی که ویتامین C را مدیریت می کنند تبدیل می کند.

معرفی 20 میوه با قند پایین-1

۱۹. یافا (کلمانتین)

کلمانتین ها یک مرکبات کوچک با حداقل میزان قند هستند، هر سهم کلمانتین به سختی حاوی ۱ درصد قند است با این حال، مانند سایر مرکبات، سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است.

یک کلمانتین متوسط ​​حدود ۴۷ کالری و ۹.۵ گرم قند دارد همچنین پوست کندن آن آسان است و آن را به انتخابی عالی برای یک میان وعده سالم و با طراوت تبدیل می کند.

۲۰. کران بری

کران بری حاوی مقدار کمی قند است و یک وعده ۱۰۰ گرمی آن تقریباً ۵ گرم شکر دارد در عوض، میوه منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، در میان سایر مواد مغذی، برای بهبود سلامت شما است.

معرفی 20 میوه با قند پایین-11

سخن نهایی

در پایان معرفی 20 میوه با قند پایین باید گفتن این میوه ها حاوی بین ۱ تا ۱۳ گرم قند هستند اما به یاد داشته باشید که اندازه سرو کردن همه چیز را تغییر می‌ دهد، یک سرو هندوانه فقط ۱ فنجان است، و خوردن ۳ یا ۴ فنجان هندوانه می‌تواند به معنای مصرف تقریباً همان مقدار قندی باشد که از یک قوطی نوشابه دریافت می‌کنید.

البته همه انواع میوه‌ها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر بیشتری نسبت به میان وعده‌های فرآوری شده شکری هستند و فیبر بالا باعث کند شدن هضم می‌شوند، که به این معنی است که قند خون شما پس از خوردن میوه به سرعت افزایش نمی‌یابد. مانند بسیاری از چیزها در زندگی، اعتدال کلید است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا