سبک زندگیآشپزی

طرز پخت ماهی قزل آلا+چگونه ماهی قزل آلا را سرخ کنیم؟

طرز پخت ماهی قزل آلا کامل می تواند برای اکثر آشپزهای خانگی ترسناک باشد. خوشبختانه فیله های ماهی قزل آلا به راحتی روی اجاق گاز پخته می شوند. می توانید ماهی سالمون را هر طور که دوست دارید مزه دار کنید و به سادگی آن ها را در تابه سرخ کنید. پخت ماهی قزل آلا به صورت سرخ شده در تابه به صورتی که با پوست باشد باعث می شود بسیار ترد و خوشمزه‌تر شود.  ماهی سالمون تابه ای را امتحان کنید و ظرف چند دقیقه غذای خوش طعمی داشته باشید. با این مطلب از آشپزی سایت اینترنتی اهل فان همراه باشید.

مواد لازم برای پخت ماهی قزل آلا:

  • 1 قاشق چایخوری روغن زیتون، برای گرم کردن ماهیتابه
  • 2 فیله ماهی سالمون
  • 2 قاشق چایخوری روغن زیتون، برای ریختن روی ماهی قزل آلا
  • 1/4 قاشق چایخوری نمک
  • چند عدد فلفل تازه خرد شده

طرز پخت ماهی قزل آلا 1

مراحل آماده‌سازی:

مرحله اول آماده سازی:

تابه خود را گرم کنید. یک ماهیتابه را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید. یک قاشق چایخوری روغن زیتون را در تابه بریزید. روغن می تواند از چسبیدن ماهی سالمون جلوگیری کند. تابه خود را آنقدر گرم کنید که وقتی دست خود را نزدیک تابه می گیرید احساس کنید گرما از تابه خارج می شود.
یک تابه نچسب یا تابه چدنی انتخاب کنید. اینها می توانند از چسبیدن پوست ماهی قزل آلا به تابه جلوگیری کنند.

مرحله دوم آماده سازی:

در صورت نیاز ماهی قزل آلا خود را برش دهید. ماهی سالمون شما باید به فیله هایی به عرض حدود 2 سانت بریده شود. اگر یک فیله بلند ماهی قزل آلا خریداری کرده اید، با احتیاط از یک چاقوی تیز، ماهی سالمون را به صورت فیله های جداگانه برش دهید. برای این دستور به دو فیله نیاز دارید. قبل از پختن فیله های ماهی قزل آلا، استخوان های سنجاق را از آن جدا کنید.
برای برداشتن استخوان‌ها، کناره‌های فیله‌ها بلند کنید که استخوان‌های تیز یا خاردار بیرون زده است. برای بیرون آوردن استخوان‌های نازک از فیله ها از انبردست نوک سوزنی استفاده کنید.

طرز پخت ماهی قزل آلا 4

مرحله سوم آماده سازی:

ماهی سالمون خود را روغن زده و مزه دار کنید. ماهی قزل آلا را با دستمال کاغذی خشک کنید تا رطوبت آن از بین برود. گوشت ماهی قزل آلا را با 2 قاشق چایخوری روغن زیتون بپاشید. سعی کنید روغن را به طور یکنواخت بریزید تا هر دو فیله کمی با روغن پوشانده شوند. 1/4 قاشق چایخوری نمک  را روی فیله ها بپاشید و چند حلقه فلفل سیاه را روی آنها خرد کنید.
روغن باعث می شود که گوشت ماهی قزل آلا هنگام پختن قهوه ای شود و از چسبیدن آن جلوگیری کند.

مرحله چهارم اماده سازی:

چاشنی متفاوتی را امتحان کنید. از ادویه ها یا چاشنی های مورد علاقه خود برای اضافه کردن طعم بیشتر استفاده کنید. اگر طعم اضافی زیادی نمی خواهید (به جز نمک و فلفل)، اما می خواهید رنگ بیشتری در فیله های ماهی قزل آلا خود داشته باشید، روی آنها پاپریکا بپاشید. این به ایجاد رنگ قرمز مایل به قهوه ای در حین پخت کمک می کند.

طرز پخت ماهی قزل آلا 2

مراحل پخت:

مرحله اول پخت ماهی قزل آلا:

ماهی قزل آلا خود را در تابه قرار دهید. اگر می خواهید پوست تردتری داشته باشید، پوست ماهی سالمون را به سمت پایین قرار دهید. اگر قصد ندارید پوست را با فیله سرو کنید، آن را به سمت پایین قرار دهید. در حین پخت و پز باید پوست آن را روی پوست بگذارید زیرا بعد از پخته شدن راحت تر برداشته می شود و می تواند از پختن بیش از حد ماهی سالمون جلوگیری کند. اگر تصمیم دارید بیش از دو فیله درست کنید، مطمئن شوید که ماهیتابه شلوغ نشود زیرا این کار می تواند دمای تابه را کاهش دهد. در عوض، فقط آنها را در تابه سرخ کنید.

مرحله دوم پخت ماهی قزل آلا:

ماهی قزل آلا را با کفگیر ماهی صاف کنید. ماهی قزل آلا احتمالاً در یکی دو دقیقه اول پخت و پز به سمت خودش پیچ می خورد، به خصوص اگر آن را به صورت پوست به پایین قرار دهید. برای صاف نگه داشتن فیله در حین پختن، با استفاده از کاردک ماهی را به طور یکنواخت فشار دهید.
کاردک ماهی یک کاردک فلزی باریک است که در انتها پهن تر می شود. انعطاف پذیر است اما به اندازه کافی قوی است که یک فیله ظریف را به صورت یک تکه بلند کند.

طرز پخت ماهی قزل آلا 3

مرحله سوم پخت ماهی قزل آلا

فیله های ماهی قزل آلا بایستی در مجموع به مدت 4 دقیقه بپزند. اگر فیله های نازک دارید، هر طرف پهن را به مدت 2 دقیقه بپزید. اگر فیله‌های شما در یک طرف بسیار ضخیم و از طرف دیگر مخروطی تا نازک هستند، در نظر بگیرید که طرف‌های پهن بزرگ را به مدت 1 تا 2 دقیقه و هر طرف کوچک باریک را ۳۰ ثانیه سرخ کنید.
استفاده از تایمر برای پخت فیله ها ایده خوبی است. دماسنج ها می توانند نادرست باشند زیرا شکل و اندازه فیله ها متفاوت است و با سرعت های مختلف پخته می شود.
از چرخاندن مکرر ماهی سالمون خودداری کنید. این از ایجاد یک پوسته خوب جلوگیری می کند.

مرحله چهارم طرز پخت ماهی قزل آلا:

اجازه دهید ماهی قزل آلا استراحت کند. ماهی سالمون را در بشقابی بزرگ بگذارید و روی فیله ها را با یک تکه بزرگ فویل آلومینیومی بپوشانید. اجازه دهید ماهی سالمون حدود 5 دقیقه استراحت کند.
می توانید ماهی سالمون را زودتر بپزید و در یخچال بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا