فرهنگ و هنر

شهرام لاسمی قلقلی برنامه کودک در 59 سالگی کنار همسر باکلاسش+ بیوگرافی

بیوگرافی شهرام لاسمی قلقلی برنامه کودک: این هنرمند متولد ۲۶ آذر ۱۳۴۳ در تهران، بازیگر و مجری کودک است. با نام هنری «قلقلی» سال ها در عرصه کودک درخشید سپس در نمایش های تلویزیون ایفای نقش کرد و حالا ازدواج کرده و دو فرزند هم دارد. در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان بیوگرافی شهرام لاسمی قلقلی برنامه کودک را بخوانید و تصاویر همسرش را ببینید. با مجله اهل فان همراه باشید.

بیوگرافی شهرام لاسمی قلقلی برنامه کودک

بعد از آشنایی با زنده‌ یاد فریماه فرهی، تهیه‌ كننده برنامه «بازی، شادی، تماشا» در سال ۱۳۶۳ وقتی ۲۰ ساله بود به این برنامه راه یافت و نقش قلقلی را برعهده گرفت. این نقش موفق و اثرگذار را در دیگر برنامه‌ ها مانند «دوقلو ها»، «موتور امداد»، «پیک بچه‌ ها» و «قلقلی در سرزمین قلک ها» ادامه داد.

بیوگرافی شهرام لاسمی 1

کار در شهربازی قبل از قلقلی

قبل از شروع کارم در تلویزیون، در شهر بازی تهران کار می‌ کردم، آنجا در سالن نمایش طنز کودکان و نوجوان را روی صحنه می‌ بردیم. اتفاقاً شخصیتی که در نمایش‌های آنجا روی صحنه می‌ بردیم شباهت‌ های زیادی به «قلقلی» داشت که بعداً به شکل تکامل‌ یافته‌ تر در تلویزیون اجرا شد.

بیوگرافی شهرام لاسمی قلقلی برنامه کودک

افسرده شدم

من سال ها به خاطر نقش قلقلی در اجتماع حرف نمی زدم تا فضای ذهنی مخاطبانم به هم نریزد و همین باعث می شد که خودم وارد نوعی سکوت و انزوا شوم و حتی شخصیتی درون گرا و افسرده پیدا کرده بودم.

شهرام-لاسمی-و-همسرش

ازدواج

شهرام لاسمی در فروردین سال ۱۳۶۷ وقتی ۲۴ ساله بود با همسرش خانم «عاطفه پازوکی» چهره پرداز ازدواج کردند که ثمره این زندگی یک دختر به نام مهسا و یک پسر بنام مانی است. خانم پازوکی؛ ما از سال‌ ها قبل رفت و آمد خانوادگی داشتیم پدر من و پدر آقای لاسمی با هم دوست بودند و این آشنایی به ازدواج ما منجر شد.

شهرام-لاسمی-و-پسرش

تجربه بازیگری

وی کار هنری را از تئاتر تلویزیونی «رؤیاهای احتکار السلطان» آغاز کرد و سال ۱۳۶۸ با مجموعه «شنگول و منگول» بازیگری را هم تجربه کرد.

چرا نخواستيد هيچ زمان صحبت كنيد

به دليل علاقه ای كه نسبت به شخصيت «قلقلی» داشتم اين شرايط را پذيرفتم، خيلی ها به من گفتند كه كليشه می شوم و تيپ هاي جديد بگيرم و از بازيگران ديگر شخصيت های مختلف را بردارم اما گفتم كه می خواهم با «قلقلی» و بی كلام بودنش ماندگار شوم.

شهرام-لاسمی-و-مجید-قناد

دوستی با عمو قناد

من و آقای مجید قناد از زمان ایفای نقش برنامه «بازی ، شادی ، تماشا» ، با یکدیگر دوست هستیم و رفت و آمد خانوادگی داریم ، بچه های ما نیز با یکدیگر دوستان صمیمی هستند.

تدریس

شغل دوم !جسته و گريخته در یک آموزشگاه بازيگری به كودكان و نوجوانان آموزش می دهم و در کارگاه های مختلفی که در دانشگاه ها برگزار می شود هم تدریس می کنم.

شهرام لاسمی

خانواده تمام هنرمند

همه خانواده‌ ام به هنر و سينما علاقه دارند؛ دخترم كار تدوين می كند، دامادم در خبرگزاری كارهای گرافيكی و تدوين انجام می دهد. پسرم مانی هنرجوی آموزشگاه بازيگری كودكان و نوجوانان است و مشغول تمرين کار تئاتر می باشد و همسرم هم كارشناس گريم و چهره‌ آرايی هستند.

اوقات فراغت و مطالعه

سعی می‌كنم مطالعه كنم و اگر فرصتی دست داد به تئاتر بروم، بهترین تفریحمم دیدن فیلم است، بیشتر در زمینه ادبیات كهن مطالعه می‌ كنم. به آثار مولانا و سعدی هم خیلی علاقه دارم، همچنین سعی می‌ كنم در زمینه ادبیات كودكان مطالعه داشته باشم.

شهرام-لاسمی-و-زنش

از تهران تا مشهد

من از دهه ۶۰ کارم را در تلویزیون شروع کردم و آخرین کارم در تلویزیون سال ۹۹ «اتل متل تماشا» با خانم سارا روستاپور بود. بعد از آن هر چه به صداوسیما طرح ارائه کردم قبول نکردند و من هم از تهران فاصله گرفتم و الان چند سالی است که در شهر مشهد زندگی می کنم. قبلا در یک اجتماع بزرگ تر بودم الان در یک اجتماع کوچک تر فعالیت دارم، تدریس می کنم، برای کودکان کار تئاتر می کنم و خودم را اینگونه سرگرم کرده ام.

مختارنامه را دوست دارم

به نظرم برنامه ها فعلی تلویزیونی چندان جذابیتی ندارند و ترجیح می دهم درباره آنها حرفی نزنم فعلا فقط سریال های شبکه تماشا را می بینم که از میان آنها «مختارنامه» را دوست دارم.

ناراحتم

برای خودم که ۳۰ سال را در این حوزه وقف کردم ناراحتم، من وفادار بودم به قولی که به مسئولان دادم تا در هیچ برنامه‌ ای حرف نزنم. پیشنهادهای زیادی در حوزه بازیگری به من شد که به همین دلیل آنها را رد می‌ کردم و اکنون بدون پشتوانه مالی در شرایط سختی زندگی می‌ گذرانم. شاید باور نکنید ولی می‌ خواهم مسافرکشی کنم تا بتوانم زندگی‌ ام را تأمین کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا