فرهنگ و هنر

سعید پسر کوچولوی چاق و لاغر الان برای خودش مجری معروفی شده+ عکس و بیوگرافی

چاق و لاغر نام مجموعه عروسکی است که در فاصله سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ از شبکه دو سیما پخش می‌شد. سعید یک نوجوان مخترع و نابغه (با بازی سعید شیخ‌ زاده در سری پنجم) بود.

در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان بیوگرافی سعید شیخ‌ زاده یا همان سعید مجموعه چاق و لاغر را در سن 45 سالگی ببینید. با مجله اهل فان همراه باشید و داستان مجموعه چاق و لاغر و تصاویر سعید که مجری معروفی شده را مشاهده کنید.

تصاویر بزرگسالی سعید شیخ‌ زاده در انتهای صفحه

بیوگرافی سعید شیخ‌ زاده

سعید شیخ‌ زاده (متولد ۲۷ آذر ۱۳۵۷ تهران) بازیگر، مجری تلویزیون، گوینده و مدیر دوبلاژ اهل ایران است. فرزند دوم با پنج برادر و یک خواهر می باشد. سال 1369 با سریال چاق و لاغر و مامور سوم تلویزیون شد و حالا یکی از مجریان موفق صداوسیماست.

سعید شیخ زاده پسر کوچولوی چاق و لاغر

درباره مجموعه چاق و لاغر

چاق و لاغر مجموعه‌ای عروسکی است که در فاصله سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ از شبکه دو سیما پخش می‌شد. این مجموعه در ابتدا برای جشنهای دهه فجر و در ایامی که هنوز جنگ ادامه داشت ساخته شد و چاق کنایه از صدام و لاغر رئیس کوچک کنایه از عمو سام (آمریکا) و رئیس بزرگ کنایه از شیطان بود و این دو مأموریت داشتند تا جشن دهه فجر رو خراب کنند که همیشه ناکام بودند.

سری اول

سری اول مجموعه چاق و لاغر در سال ۱۳۶۵ به کارگردانی مسعود رسام و ساسان امیرپور و به صورت نمایش عروسکی ساخته شد. در این مجموعه دو عروسک به نام‌های چاق و لاغر از طرف رئیس بزرگ مأموریت داشتند تا دست به خرابکاری بزنند؛ ولی با بی‌عرضگی خود همواره سبب عصبانی شدن رئیس بزرگ می‌شدند.

طراح و سازنده عروسک‌ها کامبیز صمیمی‌مفخم بود. حسن زارعی و حسن پورشیرازی به عنوان عروسک‌گردان و گویندگان دو عروسک چاق و لاغر در سری اول مجموعه بودند.

چاق-و-لاغر

سری دوم

سری دوم مجموعه چاق و لاغر در سال ۱۳۶۶ به کارگردانی کامبیز صمیمی‌مفخم و به صورت نمایش عروسکی ساخته شد. این مجموعه به عنوان برنامه عیدانه در بهار سال ۱۳۶۶ از تلویزیون پخش شد.

مهدی وثوق و حسن پورشیرازی به عنوان عروسک‌گردان و گویندگان دو عروسک چاق و لاغر در سری دوم این مجموعه بودند.

سری سوم

سری سوم مجموعه چاق و لاغر در سال ۱۳۶۷ به کارگردانی حسن زارعی و به صورت نمایش عروسکی ساخته شد. این مجموعه به عنوان ویژه برنامه دهه فجر در بهمن سال ۱۳۶۷ از تلویزیون پخش شد. حسن زارعی و رحیم دوستی به عنوان عروسک‌گردان و گویندگان دو عروسک چاق و لاغر در سری سوم این مجموعه بودند.

سری چهارم

سری چهارم مجموعه چاق و لاغر با عنوان چاق و لاغر و رئیس بزرگ در سال ۱۳۶۸ به کارگردانی امیرحسین قهرایی و به صورت سریال تلویزیونی ساخته شد. چاق و لاغر که در سه سری اول مجموعه به صورت عروسک حضور داشتند، از سری چهارم به شکل دو انسان عروسک‌پوش درآمدند. اسدالله یکتا و کامران وصالی ایفاگر نقش چاق و لاغر در این مجموعه بودند. نقش «رئیس بزرگ» را هم «فریدون آهی» بازی می‌کرد. به‌جای شخصیت چاق اصغر افضلی، لاغر جواد پزشکیان، و رئیس بزرگ امیرهوشنگ قطعه‌ای صحبت کرده‌اند.

در این مجموعه رئیس بزرگ تصمیم می‌گیرد که از شر دو مأمور خنگ خود خلاص شود و با نقشه‌هایش چاق و لاغر را از بین ببرد. قرقی (خودروی ژیان بدون راننده)، دفتر کارآگاهی و دزدگیر ویژه همگی از این سری وارد مجموعه می‌شوند.

سعید شیخ زاده پسر کوچولوی چاق و لاغر 1

سری پنجم

سری پنجم و آخرین مجموعه چاق و لاغر با عنوان چاق و لاغر و مأمور سوم در سال ۱۳۶۹ به کارگردانی امیرحسین قهرایی و به صورت سریال تلویزیونی ساخته شد. همانند سری چهارم چاق و لاغر به شکل دو انسان عروسک‌پوش با بازی اسدالله یکتا و محسن حاتمی رامشه حضور داشتند. در این سری، اصغر افضلی به‌جای چاق و جواد پزشکیان به‌جای لاغر دوبله کردند.

در این مجموعه رئیس بزرگ با بازی حسین محب‌اهری و دوبله پرویز ربیعی سفارش ساخت ربات ایکس۶۲۵ را می‌دهد. مأموریت این ربات با بازی افشین سنگ‌چاپ و صدای پرویز نارنجی‌ها دزدیدن پسری نابغه و مخترع به نام سعید با بازی سعید شیخ‌زاده و دوبله مهوش افشاری است که بسیار بازی بومرنگ را دوست دارد. چاق و لاغر با استراق‌سمع تلفن رئیس خود از هدف وی مطلع می‌شوند و تصمیم می‌گیرند زودتر از ربات ایکس۶۲۵ سعید را بدزدند.

شخصیت‌های چاق و لاغر

چاق (با عروسک‌گردانی و گویندگی حسن زارعی و مهدی وثوق در سری اول تا سوم و با بازی اسدالله یکتا در سری چهارم و پنجم). در سریهای چهارم و پنجم، اصغر افضلی به‌جای چاق دوبله کرده‌است.
لاغر (با عروسک‌گردانی و گویندگی حسن پورشیرازی و رحیم دوستی در سری اول تا سوم، با بازی کامران وصالی در سری چهارم و با بازی محسن حاتمی رامشه در سری پنجم). در سریهای چهارم و پنجم، جواد پزشکیان به‌جای لاغر دوبله کرده‌است.
رئیس بزرگ (با بازی فریدون آهی در سری چهارم و حسین محب‌اهری در سری پنجم) و دوبله پرویز ربیعی.
سعید یک نوجوان مخترع و نابغه (با بازی سعید شیخ‌ زاده در سری پنجم) و دوبله مهوش افشاری.
قرقی یک ژیان هوشمند و پیشرفته به رنگ قرمز با گلهای زرد (در سری چهارم و پنجم)
ربات ایکس۶۲۵ (X625) مسلح به اشعه لیزر (با بازی افشین سنگ‌چاپ در سری پنجم) و دوبله پرویز نارنجی‌ها.

بزرگسالی سعید شیخ زاده بازیگر چاق و لاغر در سن 45 سالگی!

سعید-شیخ_-زاده2

سعید-شیخ_-زاده3

سعید-شیخ_-زاده4

شروع کار سعید شیخ‌ زاده

آغاز کار سعید شیخ‌ زاده در سینما از سال ۱۳۶۸ در دوران کودکی با فیلم «مرگ پلنگ» به کارگردانی «فریبرز صالح» بود و پس از آن در حرفهٔ دوبله نیز مشغول به کار شد. او به عنوان مجری در برنامه‌های مختلف تلویزیونی حضور داشته‌است. وی همچنین در سال ۱۳۹۷ تندیس طلایی پنجمین جشنوارهٔ تلویزیونی جام جم را در بخش بهترین مدیر دوبلاژ و صداپیشه کسب کرد.

سعید-شیخ_-زاده1

سعید شیخ‌ زاده و گویندگی (دوبله)

سعید شیخ‌ زاده برادر وی وحید شیخ‌زاده نیز بازیگر است. او دوبلور ثابت تام هالند بازیگر مشهور و جوان انگلیسی است. ایشان همچنین در بازی فوتبالیا که ساخته تیم بازی سازی گلیم گیمز است در نقش فرهاد فوتبالیست صداپیشگی کرده است.

سعید شیخ‌زاده از سال ۱۳۶۸ وارد عرصه بازیگری در سینما و در همان سال نیز وارد حرفهٔ دوبله شد. وی طی سال‌ها فعالیت، کارهای زیادی در زمینهٔ گویندگی، صداپیشگی و همچنین مدیریت دوبلاژ سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی، در فهرست کاری خود ثبت کرده‌است.

برایتان جالب خواهد بود:

عکس های بدون آرایش ریحانه پارسا در نوجوانی

عکس همسر واقعی حمید جبلی (خالق کلاه قرمزی و پسرخاله و کپل) + بیوگرافی

مادر شرور بانو جانگ بیرون سریال دونگی چه خانم باشخصیتیه + خوشگل و با جذبه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا