فرهنگ و هنر

دکتر انوشه دامپرور روانشناس و همسرش+ عکس و بیوگرافی

دکتر انوشه متولد ۱۳۴۳ در امیدیه اهواز، روانشناس سخنران است. سخنرانی های او درباره روابط خانواده و ازدواج در شبکه های اجتماعی طرفداران زیادی دارد. در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان بیوگرافی دکتر انوشه و همسرش و جدیدترین تصاویر او را ببینید. با مجله اهل فان همراه باشید.

بیوگرافی دکتر انوشه

دکتر انوشه متولد ۱۳۴۳ در امیدیه اهواز، روانشناس سخنران است. فارغ التحصیل لیسانس دامپروری و دکترای روانشناسی از لبنان می باشد که بعنوان متخصص تیپولوژی مدتی مشاور وزیر فرانسه بود و حالا محقق و سخنران است.

دکتر-انوشه

خانواده و اصالت دکتر انوشه

در یک خانواده پرجمعیت با ۱۱ خواهر و برادر در امیدیه اهواز به دنیا آمد ، اصالت بختیاری دارند و مادرش خانه دار و پدرش دیپلمه زبان انگلیسی و کارمند شرکت نفت بود. بخاطر شغل پدر مقاطع مختلف در شهرهای آبادان، اهواز و ماهشهر زندگی کردند و در جنگ تحمیلی یکی از برادرانش به شهادت رسیده است.

شروع به خواندن کتاب

از همان دوران کودکی حسن کنجکاوی در من بود به همین خاطر از ۷ – ۸ سالگی بصورت خیلی جدی خواندن انواع مختلف کتاب را شروع کردم. شاید باور نکنید اما در ۹ سالگی دو جلد از کتاب «بینوایان» ترجمه حسن شهبار زا خواندم و خدا می داند در تنهایی هایم برای ژان والژان چقدر گریه کردم.

دکتر-انوشه2

تغییر سبک

در کلاس چهارم و پنج دبستان کتاب های پرویز قاضی سعید، مایک هامر و ر اعتمادی را شروع کردم و بعد اومدم به سمت کتاب خاک پرلس باک، مارگارت میچل، بر باد رفته، کلبه عمو تام و …

آشفتگی و بحران دکتر انوشه

در دوران جوانی به سمت مطالعه ادیان و آئین های مختلف کشیدم شدم، مثلا جندین بار انجیل مختلف و حتی انجیل برنابا رو مطالعه کردم. تورات، تلموز را هم خواندم تا جایی که دچار بحران و آشفتگی شدیدی شدم.

از عرفان تا قرآن

روزها گذشت تا زمانی که یک روز از محله الحمراء بیروت عبور می کردم که با شعر فارسی روی تخته در مغازه یک ارمنی روبرو شدم که زندگی ام را متحول کرد. آن جمله این بود «جان چو دیگر شد جهان دیگر شود» یعنی (حالت که عوض بشه دنیا عوض میشه)، از آن روز از دریچه عرفان به سمت قرآن میل پیدا کردم.

دکتر-انوشه3

۱۱ بار قرآن خواندم

من ۱۱ بار قرآن را مطالعه کردم اما هر بار با نگاه دیگر و سایز خودم، من معتقدم که قرآن، اتاق بینایی سنج است و آنرا باید با ظرفیت، حالت و حس خود بخوانیم.

خانواده سالم از نظر دکتر انوشه

ملاک من برای تشخیص یک خانواده سالم نماز صبح است، اولا نماز صبح را می خوانید یا نه؟ ثانیاً نماز صبح را در اول وقت می خوانید یا آخر وقت یا قضای آن را می خوانید! این ها رمز موفقیت یک خانواده است، اگر انسانی نماز صبح اش را بدون هیچ ادعایی هر روز ادا کند می تواند به آرامش و موفقیت دست پیدا کند.

علاقه به زبان تا فرانسه

دکتر محمود انوشه مدت کوتاهی بعنوان مشاور وزیر فرانسه فعالیت داشت و حالا بعنوان یک تیپولوژیک با قدرت گفتار خود زبانزن خاص و عام است. ایشان در هنگام صحبت کردن  حرکات بدن خود را با گفتارش هماهنگ می کند که تاثیر زیادی در تحت تاثیر قرار دادن مخاطبینش دارد.

بیوگرافی دکتر انوشه 1

دبیر کلی سازمان ملل

تا ده پانزده سال پیش دلم می خواست که دبیر کل سازمان ملل باشم، چون ماهی بیست و هفت هزار دلار حقوق می گیرد و فقط اظهار نگرانی می کند.

دکتر انوشه و ازدواج

دکتر سید محمود انوشه سال ها پیش با یکی از هم کلاسی های خود در دانشگاه ازدواج کرده و متاهل می باشد و همسرش نیز از اساتید دانشگاهی می باشد.

نظر دکتر انوشه درباره روابط دختر و پسر

نفس ارتباط بین دختر و پسر مادامی که در میدان آگاهی والدین باشد صحیح هست. زمانی که با شما تماس می گیرند و ابراز علاقه می کنند شما در پاسخ بگویید اجازه می دهید من با مادرم مطرح کنم؟

اگر این پسر به مقصد ازدواج حرکت کرده باشد صد در صد این را خواهد پذیرفت. اما اگر گفت اجازه بده ما مدتی باهم آشنا شویم زمانی که اوضاع روبه راه شد با والدینت مطرح کن باید متوجه شد این اشنایی تا کجاست ؟ قدم زدن ایرادی ندارد اما در صورتی که نفر سومی هم با شما باشد …

بیوگرافی دکتر انوشه 2

اشتباهاتم را می پذیرم

گاهی اوقات احساس می کنم فرد مصره برای این که عناد بورزد. من به این رسیدم که معذرت خواهی شکست غرور نیست، نمایش شعوره، سعی کردم ازش به هر شکلی حتی اگر حق با من بود عذرخواهی کرده و بروم.

دوش آب سرد می گیرم

وقتی خیلی عصبانی می شوم، معمولا پا میشم راه میرم یا خیلی میل به این دارم که گاهی اوقات دوش آب سرد می گیرم البته با آب ولرم دوش میگیرم بعد یه چند دقیقه این زیر آب دوش آب سرد می ایستم، اونقدر که جیغ دادم و فریادم بلند می شود.

برایتان جالب خواهد بود:

بیوگرافی هدیه تهرانی کراش جوونای دهه 70 ایران بعد 26 سال، با شوهر جوانش!+ عکس

آشنایی با سلن فیگوروا داوری که ملکه زیبایی مکزیک شد!

هند جگرخوار دشمن حمزه در فیلم محمد رسول الله بعد 40 سال و در 93 سالگی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا