فرهنگ و هنر

جانشین رئیس جمهور شهید، دکتر محمد مخبر کیست + عکس و بیوگرافی

بیوگرافی محمد مخبر جانشین رئيس جمهور: در پی شهادت رئیس‌جمهور و همراهانش هیأت دولت تشکیل جلسۀ فوق‌العاده و فوری داد. درصورت تایید رهبری تا برگزاری انتخابات مجدد ریاست جمهوری مسئولیت اداره کشور را معاون اول رییس جمهور به مدت 50 روز بر عهده می گیرد. با این مطلب مجله خبری اهل فان همراه باشید.

خبرها حاکی از آن است که درصورت تایید رهبری محمد مخبر معاون اول رییس جمهور مسئولیت اداره کشور را برعهده خواهد گرفت.

در فقدان رئیس جمهور چه کسی مسئولیت‌های او را بر عهده می‌گیرد؟

در اصل یکصد و سی و یکم قانون اساسی آمده است:«در صورت فوت، عزل، استعفا، غیبت یا بیماری بیش از دو ماه رئیس جمهور و یا در موردی که مدت ریاست جمهوری پایان یافته و رئیس جمهور جدید بر اثر موانعی هنوز انتخاب نشده و یا امور دیگری از این قبیل، معاون اول رئیس جمهور با موافقت رهبری اختیارات و مسئولیت‌های وی را بر عهده می‌گیرد و شورایی متشکل از رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه و معاون اول رئیس جمهور موظف است ترتیبی دهد که حداکثر ظرف مدت پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود. در صورت فوت معاون اول و یا امور دیگری که مانع انجام وظایف وی گردد و نیز در صورتی که رئیس جمهور معاون اول نداشته باشد مقام رهبری فرد دیگری را به جای او منصوب می کند»

بیوگرافی محمد مخبر جانشین رئيس جمهور-1

محمد مخبر جانشین موقت رئیس جمهور کیست؟

 

بیوگرافی محمد مخبر جانشین رئيس جمهور، محمد مخبر قبل از بر عهده گرفتن سمت معاون اول رئیس جمهوری، ریاست ستاد اجرایی فرمان امام، معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان، ریاست هیأت مدیره بانک سینا و معاونت استانداری خوزستان را بر عهده داشته‌ است. او دارای دو مدرک دکتری، شامل دکتری (و کارشناسی ارشد) حقوق بین الملل و دکترای رشته مدیریت می‌باشد.

بیوگرافی محمد مخبر و میزان تحصیلات

کارشناسی مهندسی برق
کارشناسی‌ارشد مدیریت با گرایش سیستم‌ها
دکتری در رشته مدیریت و برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی
کارشناسی ارشد و دکتری حقوق بین‌الملل

بیوگرافی محمد مخبر جانشین رئيس جمهور-2

شروع فعالیت

مخبر بواسطه تحصیلات و پدرش فعالیت خود را از مخابرات شهرستان دزفول شروع کرد و در مدت کوتاهی به ریاست آن رسید. ایشان سپس از مخابرات دزفول راهی اداره کل مخابرات خوزستان شد و توانست مدیرعاملی شرکت مخابرات استان را برعهده بگیرد.

بیوگرافی محمد مخبر جانشین رئيس جمهور، مخبر که مدتی معاون استاندار خوزستان بود سال 1384 در 50 سالگی نقش موثری را در تصویب قرارداد «ایرانسل» آفریقا در مجلس ایفا کرد. دکتر محمد مخبر سال 1385 علاوه بر اینکه عضو هیئت مدیره ایرانسل بود معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان را نیز برعهده داشت.

فرزندان محمد مخبر

دکتر محمد مخبر ازدواج کرده و دو فرزند به نام های طیبه و سجاد دارد.

بیوگرافی محمد مخبر جانشین رئيس جمهور-3

محمد مخبر در دولت سید ابراهیم رئیسی

 

بیوگرافی محمد مخبر جانشین رئيس جمهور، محمد مخبر در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، بعنوان معاون اول سید ابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم انتخاب و مشغول به کار شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا