فرهنگ و هنر

بازیگر نقش سمندون کابوس بچه های دهه شصت کی بود+ عکس و بیوگرافی

بیوگرافی رشید اصلانی: سمندون یا رشید اصلانی با نام اصلی منوچهر اصلانی متولد 1310 در تهران بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران بود. مطبوعات ورزشی آن روز به دلیل ویژگی های جسمانی اش به او لقب «آقا کوچولوی جهان» را دادند. سمندون سریالی به نویسندگی و کارگردانی ناصر هاشمی است که در سال 1373 تولید و در سال 1374 پخش شد. شخصیت سمندون در این سریال با توجه به ظاهر وحشتناکش تبدیل به کابوس بچه های دهه شصت شده بود. با معرفی هنرمندان از بخش فرهنگ و هنر مجله اینترنتی اهل فان همراه باشید.

بیوگرافی رشید اصلانی بازیگر نقش سمندون

همان طور که در بالا اشاره شد رشید اصلانی با نام اصلی منوچهر اصلانی متولد 1310 در تهران بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران بود. مطبوعات ورزشی آن روز به دلیل ویژگی های جسمانی اش به او لقب «آقا کوچولوی جهان» را دادند.

بیوگرافی رشید اصلانی 2

وضعیت ازدواج و همسر رشید اصلانی

از وضعیت ازدواج و همسر رشید اصلانی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

شروع فعالیت از 17 سالگی

وی در هفده سالگی به تئاتر دهقان رفت و اغلب در نمایش های کمدی بازی کرد و سپس فعالیتش را در تئاترهای دیگری از جمله فردوسی و جامعه باربد ادامه داد.

آکروبات و زیبایی اندام

او در زمینه آکروبات نیز فعال بود و گفته می شود هشت سال در چین، ژاپن و سنگاپور در این زمینه کار کرد. مدتی نیز به ورزش زیبایی اندام پرداخت.

بیوگرافی رشید اصلانی 3

نخستین فیلم سینمایی

نخستین فیلمش خواب های طلایی (معزالدین فکری ، 1330) بود. او همچنین در فیلم های تبلیغاتی زیادی بازی کرد. «خواب‌های طلایی» نام فیلمی به کارگردانی معزدیوان فکری و محصول سال ۱۳۳۰ است. قصه فیلم این‌گونه است: پسر جوانی خواب می‌بیند که به دربار شاه عباس صفوی راه یافته و صاحب موقعیت و احترامی خاص شده است و بعد این خواب به واقعیت می‌پیوندد و او اجازه پیدا می‌کند که یک روز در دربار زندگی کند.

بیوگرافی رشید اصلانی 1

بازی در سریال سمندون

فعالیتش در تلویزیون بسیار محدود بود و سریال سمندون باعث شد مدتی نامش بر سر زبان ها بیفتد.

ناصر هاشمی تعریف کرده: آن زمان که با ما کار می کرد 65 سال داشت. بازیگر بسیار خوبی بود. البته چهره اش فاقد این گریم ، خشن تر بود اما قابلیت های زیادی داشت. روز اول که دیدمش مانده بودم چطور به او بگویم نیاز به یک آدم کوتوله دارم. متاسفانه در جامعه ما وقتی بخواهند به کسی بد و بیراه بگویند ، او را کوتوله خطاب می کنند اما خودش گفت دنبال کوتوله می گردی؟

من کوتوله ام و تاکید داشت مثل بقیه کوتوله ها نیست. برای طراحی گریم اول رفتیم سراغ عبدالله اسکندری ، او گرفتار بود. بعد جلال الدین معیریان آمد و چهره او را برایمان شیرین و جذاب کرد. خودش طاس بود و نیاز بود برایش مو گذاشته شود.

بیوگرافی رشید اصلانی 4

درگذشت بازیگر نقش سمندون

اصلانی به دلیل سکته مغزی در 29 مرداد 1381 در سن 71 سالگی در شهر سرعین درگذشت و در بهشت زهرا قطعه 209 ردیف 33 شماره 22 دفن گردید. روحش شاد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 6 =

دکمه بازگشت به بالا