فرهنگ و هنر

بهرام شاه محمدلو آقای حکایتی در 73 سالگی کنار همسرش که مثل پسته خندانه+ بیوگرافی

بهرام شاه محمدلو بازیگر مطرح سینما و تلویزیون است. همه مردم او را با شخصیت محبوب آقای حکایتی می شناسند. بچه های دهه شصت بسیار به برنامه زیر گنبد کبود یا آقای حکایتی علاقه دارند و برایشان خاطره انگیز است. در این برنامه با یک قصه، موضوعی بیان می‌شد و وظیفه بعدی بر عهده بازیگران بود که به نحوی موضوع را بسط بدهند و مسئله‌ای که در داستان ایجاد شده بود را با کمک آقای حکایتی حل کنند.

در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان بیوگرافی بهرام شاه محمدلو و تصاویری از او در کنار همسرش را مشاهده کنید. با مجله اهل فان همراه باشید.

بهرام شاه محمدلو آقای حکایتی

بیوگرافی بهرام شاه محمدلو

بهرام شاه محمدلو در ۲۵ آذر ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد که یکی از تشکیل دهندگان اولین گروه مرکز حرفه‌ای تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۵۰ بود، در سال ۱۳۵۲ تحصیلاتش را در رشته هنرهای نمایشی دانشکده هنرهای زیبا به پایان برده‌است.

بیشتر بخوانید: علی صادقی در 43 سالگی همراه خانواده اش+ عکس و بیوگرافی

بهرام شاه محمدلو آقای حکایتی با همسرش

تصاویر همسر بهرام شاه محمدلو

همسر او راضیه برومند نویسنده و بازیگر تلویزیون و تئاتر است.

بهرام شاه محمدلو آقای حکایتی همراه همسرش

آثار بهرام شاه محمدلو

از آثار تلویزیونی وی می‌توان به مجموعه آقای حکایتی (کودک و نوجوان) و سریال گرگ‌ها در نقش هامون اشاره کرد. از فعالیت‌های وی در تئاتر، می‌توان ایفای نقش در نمایش افرا در سال ۱۳۸۶ و شرکت در نمایش دو لیتر در دو لیتر صلح در سال ۱۳۹۱ را نام برد.

زیر گنبد کبود یکی از کارهای شاخص بهرام شاه محمدلو در نقش آقای حکایتی است. سری اول زیر گنبد کبود با نویسندگی ایرج طهماسب در سال ۱۳۶۶ کلید خورد. در سال ۱۳۶۸ و ۱۳۷۴ نیز نویسندگی مجموعه ۱۳ و ۱۴ قسمتی زیرگنبد کبود برعهده راضیه برومند بود.

سری اول این برنامه در سال ۱۳۶۶ و سری دوم در سال ۱۳۷۴ ساخته شد و بین زمان ساخت این دو سری ۸ سال فاصله بود. موسیقی این مجموعه ساخته بهرام دهقانیار است. در سال ۱۳۹۲ موسیقی این مجموعه با تنظیم جدید سام وفایی و در قالب یک نماهنگ منتشر شد.

برایتان جالب خواهد بود:

عکس خانوادگی هوتن شکیبا بازیگر حبیب لیسانسه ها در آستانه 40 سالگی+ بیوگرافی

عکس های آپوپیس هم زندانی یوزارسیف در زندان زاویرا بیرون سریال، نه این حقیقت ندارد!

امید آهنگر علی کوچولو دهه شصت در 45 سالگی کنار همسر زیبایش در هلند+ عکس و بیوگرافی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا