زیبایی و سلامتخواص گیاهان دارویی

این دمنوش های گیاهی برای گلو درد و سرماخوردگی های فصلی معجزه می کنند+نحوه مصرف

دمنوش های گیاهی برای گلو درد: همه چای های گرم به طور طبیعی آرامش بخش هستند. چای به مرطوب نگه داشتنه شدن کمک می کند، که زمانی که بیمار هستید مهم است. چای های پیشنهاد شده در طب سنتی مثل چای سبز و سفید پر از آنتی اکسیدان هایی هستند که به حفاظت بدن شما از سموم مضر در محیط کمک می کنند و این آنتی اکسیدان ها به شما کمک می کنند تا زمانی که بیمار هستید، سالم بمانید.

در ادامه این بخش زیبایی و سلامت در مجموعه خواص گیاهان دارویی مجله خبری اهل فان به معرفی دمنوش های گیاهی برای گلو درد می پردازیم. با ما همراه باشید.

دمنوش های گیاهی برای گلو درد

 

چنانچه در این بخش از سلامت خواهیم گفت انواع مختلف چای گیاهی مزایای خودشان را دارند برخی از آنها حاوی عصاره ژله مانندی هستند که موکوس را حل می کند. این ژل موجب تسکین می شود و حساسیت گلو را از بین می برد و انواع دیگر چای های گیاهی ضد باکتری، ضد قارچ، ضد التهاب، یا به عنوان ضد انعقاد هستند.

چای نیز می تواند با تعدادی از مواد دیگر ترکیب شده و تاثیراتش را افزایش دهد:

مرکبات از جمله لیمو و پرتقال، ویتامین C را به نوشیدنی شما اضافه می کند.

عسل ضد باکتری است و ممکن است به تنظیم سیستم ایمنی شما کمک کند.

سرکه سیب برای هضم و سلامت کلی خوب است.

جوش شیرین می تواند به کشتن باکتری ها و مخمرها در زمانی که گلو درد دارید، کمک کند.

بیایید نگاهی به برخی از بهترین چای ها برای گلودرد داشته باشیم.

دمنوش های گیاهی برای گلو درد-1
دمنوش های گیاهی برای گلو درد

این مطلب هم جالبه: معجزه ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه که قابل باور نیست!

نارون

درمان گلودرد با گیاهان دارویی، مورد تایید FDA است و به عنوان یک ماده ایمن مورد تایید قرار گرفته است. گاهی اوقات به شکل قرص فروخته می شود اما پوست درخت می تواند برای درست کردن جوشانده درست شود.

طرز تهیه:

12-16 اونس آب، 2 قاشق سوپ خوری پوست یا پودر نارون، یک قاشق چای خوری عسل و 2 قاشق چای خوری چای سبز را به صورت اختیاری تهیه کنید.

آب را بگذارید تا به جوش آید و سپس با شعله خیلی کم مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.

پوست درخت و برگ های چای را بردارید و از نوشیدن چای لذت ببرید!

 

ریشه شیرین بیان

شما می توانید چای ریشه شیرین بیان را در مقادیر کم بنوشید و یا آن را قرقره کنید، اما نوشیدن بیش از حدش می تواند اثرات جانبی منفی داشته باشد.

دمنوش های گیاهی برای گلو درد-2

طرز تهیه

مقداری آب،2 قاشق سوپ خوری خرد شده یا رنده شیرین بیان ،یک قاشق چایخوری دارچین و مقدلری پوست پرتقال را به صورت اختیاری تهیه کنید.

بگذارید تا آب به جوش آید و سپس شعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.

ریشه گل ختمی

 

درمان گلودرد با گیاهان دارویی، اگر مبتلا به گلو درد و سرفه شدید هستید، چای ریشه گل ختمی می تواند یک ترکیب موثر برایتان باشد.

مقداری آب ، 2 قاشق سوپ خوری تکه و یا رنده ریشه گل ختمی و 2 قاشق چای خوری نعناع را به صورت اختیاری تهیه کنید.

بگذارید تا آب به جوش آید و سپس درجه را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.و از نوشیدنی لذت ببرید.

لیمو عسل

درمان گلودرد با گیاهان دارویی، مرکبات از قبیل لیمو و پرتقال بهترین راه برای افزودن ویتامین C به رژیم غذایی هستند آن ها همچنین غنی از آنتی اکسیدان می باشند و زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد که به آرامش و تسکین گلو درد کمک می کند ؛ عسل ضد باکتری است و به تنظیم سیستم ایمنی کمک می کند.

دمنوش های گیاهی برای گلو درد-4
دمنوش های گیاهی برای گلو درد

طرز تهیه

مقداری آب، 2 قاشق چای خوری چای سبز ،2 قاشق چای خوری ریشه زنجبیل خرد شده و 1/2 لیمو و یا حدود 1 قاشق سوپ خوری آب لیمو و 1 قاشق سوپ خوری عسل را مهیا کنید.

بگذارید تا آب به جوش آید و سپس صعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 3 دقیقه بماند. حرارت را خاموش کرده و مواد را در یک فنجان دیگر بریزید.

یک برش لیمو برای چاشنی آن عالی می شود و لذت ببرید!

نعناع فلفلی

درمان گلودرد با گیاهان دارویی، این یک گیاه پر از شاخ و برگ است که در اروپا و خاور میانه رشد می کند. برگ های گیاه نعناع فلفلی برای تهیه دمنوش به کار می رود.جز اصلی در طعم نعناع، منتول است و برای تسکین درد معده و تسکین دادن ماهیچه های دردناک بسیار عالی است.

دمنوش های گیاهی برای گلو درد-6

مواد لازم

مقداری آب ، 4-6 گرم نعناع خرد شده و یا 2 کیسه چای نعاع ،2 قاشق چای خوری زنجبیل خرد شده ، 1/4 لیمو یا 1/2 قاشق سوپ خوری آبش و 1 قاشق سوپ خوری عسل را تهیه کنید.

دستورالعمل

درپوش آب را بگذارید تا به جوش آید و سپس درجه را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.

حرارت را خاموش کرده و مواد را به یک فنجان منتقل کنید ؛ یک برش لیمو برای چاشنی اش عالی می شود و لذت ببرید!

ریشه زنجبیل

درمان گلودرد با گیاهان دارویی، آنتی اکسیدان ها به زنجبیل به از بین بردن سموم محیطی کمک می کنند تا بدن شما بتواند تمام انرژی خود را برای مبارزه با عفونت متمرکز کند.چای زنجبیل با لیمو ترش، ریشه زنجبیل، و عسل در اطرافش ؛ تمام مواد اولیه بر روی یک پس زمینه سفید رنگ چیده شده اند.

درمان گلودرد با گیاهان دارویی، مقداری آب ، 2 قاشق چای خوری چای سبز (اختیاری) ، 2 قاشق چای خوری ریشه زنجبیل خرد شده ، 1/2 لیمو و یا حدود 1 قاشق سوپ خوری آب لیمو و 1 قاشق سوپ خوری عسل را مهیا کنید.

ابتدا بگذارید تا آب به جوش آید و سپس زیر شعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 3 دقیقه بماند و مواد را به یک فنجان منتقل کنید.

 

دمنوش های گیاهی برای گلو درد-5

چای دارچین

درمان گلودرد با گیاهان دارویی، دارچین به تازگی به خاطر خواص ضد التهابی اش به سمت جامعه پزشکی جلب شده است.جز فعال در رنگ زردش، کورکومین نام دارد و در تعدادی از مکمل های ضد التهاب مورد استفاده قرار می گیرد؛ چندین روش برای افزایش جذب بیشترش وجود دارد. تعدادی از مکمل های کورکومین از چربی های ویژه ای به نام فسفولیپیدها برای کمک به حمل کورکومین به خون استفاده می کنند.

دمنوش های گیاهی برای گلو درد-3

درمان گلودرد با گیاهان دارویی، یک قاشق سوپ خوری ریشه زرد چوبه و 1/2 قاشق چای خوری فلفل سیاه را در 8 اونس آب ترکیب کنید. زرد چوبه و فلفل سیاه را به مدت 5 دقیقه حرارت دهید و مواد را در یک فنجان بریزید. کمی عسل برای بهبود مزه اش اضافه کنید و سپس آنرا بنوشید و لذت ببرید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا