سرگرمیتست هوش

چیستان طبیعت؛ قبل از کشف قله‌ اورست، کدام قله بلندترین قله‌ روی زمین بود!؟

چیستان طبیعت: معماها و چیستان ها از قدیم الایام وجود داشته اند و بخشی از فرهنگ و هنر هر تمدن بوده است. نخستین نمونه های ثبت شده مربوط به مصر باستان است. اما معماهای کلاسیک امروزی در یونان و روم باستان رایج بودند. در قرون وسطی نیز این معماها به عنوان بخشی از آموزش و تفریح مورد استفاده قرار می گرفتند. امروزه معماها و چیستان ها به عنوان ابزاری برای سرگرمی و تقویت مهارت های شناختی مورد توجه قرار گرفته اند.

این هم جالبه: با توجه به 3 عبارت اول، پاسخ عبارت چهارم چند می شود!؟

معما و چیستان چیست؟

معما یک سوال یا مسئله است که به منظور برانگیختن فکر و تحلیل، طراحی شده است. معماها معمولاً به صورت سوالات کلامی یا شعر آمده‌اند و برای حل آن‌ها نیاز به تفکر خلاقانه و استدلال منطقی است. معماها می‌توانند در موضوعات مختلفی مانند ریاضیات، زبان، منطق و حتی علوم طبیعی طراحی شوند.

چیستان نیز به معنی یک سوال یا مسئله است که برای نیاز به تفکر خلاقانه و استدلال منطقی طراحی شده است. اما در مقایسه با معما، چیستان‌ها معمولاً به صورت سوالات کوتاه و ساده‌تری هستند که پاسخ آن‌ها نیاز به دانش عمومی و تجربیات زندگی دارد. در برخی موارد، معما و چیستان به صورت ترکیبی از هر دو استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، معماهایی که به صورت چیستان‌های کوتاه باشند و یا چیستان‌هایی که به صورت معماهای طولانی و پیچیده باشند.

این مطلب هم جالبه: چیستان؛ آن چیست که در هر قرن یک بار، در هر دقیقه دوبار می‌آید؛ اما در سال نمی‌آید!؟

اهمیت معما و چیستان

معماها و چیستان‌ها برای کودکان بسیار مفید هستند، زیرا به توسعه مهارت‌های ذهنی و ارتباطی کمک می‌کنند. در این بخش به بررسی برخی از این اهمیت‌ها می‌پردازیم.

حل معما و چیستان به کودکان کمک می‌کند تا تفکر خلاقانه خود را تقویت کنند. زیرا برای حل این نوع سوالات، باید به دنبال راه‌حل‌های نوینو غیرمعمول باشند. این فرآیند به کودکان کمک می‌کند تا در مواجهه با مسائل و چالش‌های جدید، راه‌حل‌های خلاقانه و نوآورانه ارائه دهند.

معماها و چیستان‌ها به کودکان کمک می‌کنند تا استدلال منطقی خود را تقویت کنند. برای حل این نوع سوالات، باید گام‌های منطقی را دنبال کرده و به راه‌حل درست برسند. این مهارت در مواجهه با مسائل زندگی و تصمیم‌گیری‌های مهم نیز کاربرد دارد.

با حل معما و چیستان، کودکان می‌توانند حافظه خود را تقویت کنند. برخی از این سوالات نیاز به به‌خاطرسپاری اطلاعات دارند که به کودکان کمک می‌کند تا حافظه‌ی کاری خود را تقویت کنند. همچنین، حل این سوالات می‌تواند به کودکان کمک کند تا اطلاعات جدید را بهتر و سریع‌تر یاد بگیرند.

حل معما و چیستان به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنند. زمانی که کودکان به دنبال راه‌حل‌هایی برای این سوالات هستند، می‌توانند نظرات خود را با دیگران در میان بگذارند و از تجربیات یکدیگر بهره‌برداری کنند. این فرآیند به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های بحث و گفتگو و همکاری را تقویت کنند.

چیستان طبیعت

 

چیستان؛ قبل از کشف قله‌ اورست، کدام قله بلندترین قله‌ روی زمین بود!؟

چیستان طبیعت-1

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان طبیعت

آیا توانستید بفهمید که پاسخ این چیستان چیست؟ اگر هنوز در حال فکر کردن هستید، بهتر است بیشتر تمرکز و فکر کنید. ما اطمینان داریم به پاسخ دست پیدا خواهید کرد. چیستان‌ها و معماها سوالاتی هستند که می‌توانند ذهن را به چالش بکشند. سوالاتی که نکاتی انحرافی یا استعاراتی دارند که مفهوم واقعی خود را ندارند. اگر شما هم علاقه‌مند به چیستان و معما هستید، همراه ما باشید.

.

.

.

.

.

.

.

.

این مطلب هم جالبه: قدرت دیدت رو با پیدا کردن عدد 219 ثابت کن! فقط 5 ثانیه وقت داری!

پاسخ: اورست

چیستان طبیعت-2

قله اورست، بلندترین قله جهان کجاست؟

کوه اورست به عنوان بلندترین کوه با نام هایی مانند نپالی ساگارماتا و تبتی کومولانگما نیز معروف بوده است. این کوه زیبا در میان رشته کوه‌ های هیمالیا در مرز نپال و تبت در کشور چین قرار دارد، یعنی این کوه در منطقه Mahalangur در هیمالیا در مرز چین و نپال واقع شده و این دو کشور را از یکدیگر جدا می‌کند. با اینکه صعود به اورست کار دشواریست ولی رسیدن به دامنه کوه از آن هم دشوارتر و هیجان انگیزتر است.

کوه اورست ۲۹۰۲۹ فوت یا ۸۸۴۸ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و بدین جهت به عنوان مرتفع‌ ترین کوه شناخته شده است. به دلیل خاص بودن این کوه همواره کوهنوردان حرفه‌ ای و باتجربه را به سوی خود جذب می کند و در مقابل با وجود مشکلات و موانع زیاد مانند ارتفاع زیاد، آب‌ و هوای نامناسب و باد باز هم کسانی هستند که بی درنگ پیش به سوی اورست می روند، طوری که تا به امروز می توان گفت بیش از ۵ هزار نفر به اورست صعود کرده‌ اند و خیلی از همین صعودها از سال ۲۰۰۰ به بعد انجام گرفته است.

ارتفاع اورست چقدر است؟

در سال ۱۸۵۶ کشور هند مشغول نقشه برداری مثلثاتی بزرگی بود که ارتفاع کوه اورست ۸۸۴۰ اعلام شد، با اینکه هنوز هم اختلاف هایی در مورد ارتفاع دقیق این کوه وجود دارد، اما این اختلافات جزئی بوده و به چشم نمی آیند. حتی در سال ۲۰۰۵ نیز کشور چین بعد از چندین ماه اندازه‌ گیری و محاسبه ارتفاع قله ۸۸۴۴ متر اعلام کرد و به ادعای این سازمان دقیق ترین مقدار ثبت شده در کل دنیا همین عدد است، ولی در هنگام محاسبه ارتفاع برف این کوه نیز اندازه گیری می شود که حدودا ۳ متر است که در طی سال این توده برفی تغییر اندازه می دهد، برهمین اساس نمی توان عدد واقعی را بیان کرد، اما با همه این ها در نهایت بر عدد ۸۸۴۸ متر به توافق رسیدند.

نامگذاری کوه اورست، بلندترین کوه جهان

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، قله اورست در مرز چین و نپال واقع شده و ساگارتاما و کومولانگما به ترتیب نام های نپالی و تبتی برای کوه اورست هستند که معنای آن ها نیز به ترتیب (سر آسمان) و (مادر مقدس) است. در سال ۱۸۰۸ نیز بریتانیا چندین نفر را همراه با دوربین نقشه برداری طرح نقشه برداری مثلثی بزرگ هند را آغاز کرد اما بعد از گذشت چندین سال بخاطر مسائل سیاسی پروژه نقشه برداری متوقف شد.

باری دیگر در سال ۱۸۵۶ طرح نقشه برداری مثلثی بزرگ هند آغاز گردید و ارتفاع ۸۸۴۰ متری را شناسایی کردند که نام ۱۵ را بر این قله نهادند. سپس چند سال بعد رئیس وقت ممیزی بریتانیا نام جرج اورست (George Everest) به عنوان نقشه‌ بردار و جغرافی‌ دان اهل ولز و فعال در نقشه برداری را جایگزین نام ۱۵ کرد، همچنین دلیل اصلی این نامگذاری نیز به خاطر عدم امکان دسترسی افراد بیگانه به تبت و نپال است.

این مطلب هم جالبه: سوال هوش: با حرکت دادن 1 چوب کبریت، عبارت غلط را اصلاح کنید!

امیدوارم از تست هوش با شناسایی انسان استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش سرگرمی مجله اینترنتی اهل فان مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند.

درگیر شدن مغز در بازی های فکری می تواند یک راه سرگرم کننده و عالی برای استراحت از استرس های روزانه باشد. تمرکز ما را از نگرانی‌ها دور می‌کند و به ما اجازه می‌دهد در حالی که هنوز ذهن خود را تمرین می‌دهیم، استراحت کنیم. بازی های فکری اغلب شامل به خاطر سپردن و یادآوری اطلاعات است که به بهبود حفظ حافظه و مهارت های یادآوری کمک می کند.

این می تواند به ویژه برای افراد در هر سنی، از جمله دانش آموزان و افراد مسن مفید باشد. شما هرروزه در مجله اینترنتی اهل فان مطالب متنوعی از انواع تست شخصیت، تست بینایی،هوش تصویری، معمای تصویری را می توانید ببینید و لذت ببرید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک اهل فان ما را دنبال کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا