سبک زندگیرابطه و ازدواج

با افزایش سن، عاشق شدن سخت‌تر می‌شود و این خوب است!

نحوه عاشق شدن در سنین بالاتر: عشق پدیده خارق العاده است و ما هر روز با این جمله مواجه می شویم که عاشق شدن معجزه ای ارزشمند  است و برای هر کس رخ نمی دهد. اما آیا باید در عشق عجله کرد؟

ما در این بخش از سبک زندگی به 7 دلیل اشاره می کنیم که موجب می شود عاشق شدن در سنین بالا سخت تر شود. این دلایل برگرفته از تجارب بسیاری از کسانی است که عشق را تجربه کرده اند.

عشق با وجود زیبایی گاهی می تواند، دردناک، نادرست و بدون نتیجه باشد. با خواندن این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه به این پدیده بهتر و واقع بینانه تر نگاه کنید. با اهل فان همراه باشید.

هرگز کسی را که با شما مثل یک آدم معمولی رفتار می کند دوست نداشته باشید.

(اسکار وایلد)

اسکار وایلد در جوانی وقت خود را برای موعظه این کلمات به ما تلف می کرد. اما برخی از ما هرگز به حرف کسی گوش ندادیم و بارها و بارها عاشق افراد اشتباهی شدیم؛ افرادی که با ما خوب رفتار نکردند.

ممکن است جزو آن دسته از افراد باشید که عشق را تجربه نکرده اید و حتی از این که نسبت به این موضوع سخت گیر و محتاط هستید خودتان را سرزنش می کنید. اگرچه عاشق شدن ارزشمند است اما آگاهی برای قرار نگرفتن در روابط مخرب از آن هم ارزشمندتر است.

نحوه عاشق شدن در سنین بالاتر 5

نحوه عاشق شدن در سنین بالاتر

1.خودتان را دوست دارید

همانطور که بالغ می شویم و تجربیات بد زندگی را پشت سر می گذاریم، بسیاری از ما یاد می گیریم که برای حرکت در مسیر مثبت باید یاد بگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.

وقتی خودمان را دوست داریم خودمان را در اولویت قرار می دهیم و این واقعاً چیز خوبی است. مطمئناً، ممکن است لازم باشد به دیگران ببخشیم، اما نمی‌توانیم بدون مراقبت از خودمان این کار را انجام دهیم.

اما وقتی صحبت از عشق به میان می‌آید، بسیاری از افراد از شریکی که فقط حواسش به خودشان است دوری می‌کنند – و اینها همان شرکایی هستند که می‌خواهید از آنها دوری کنید.

شما می خواهید شریکی را جذب کنید که قدر شما را بداند و توانایی شما را در اولویت قرار دادن خود تحسین کند. اگرچه ممکن است زمان ببرد، اما این کار باعث می‌شود که از میان انبوه علایق عشقی بالقوه غربال کنید و به بهترین‌ها در بالای صفحه برسید.

نحوه عاشق شدن در سنین بالاتر 4

2.یک زندگی کامل دارید

اگر مدتی است که مجرد بوده اید، احتمالاً زندگی خود را با چیزهای بسیار جالبی پر کرده اید. فعالیت های سرگرم کننده، دیدارهای خانوادگی، تعطیلات و کار، همگی وقت شما را می گیرند.

حتی ممکن است از یک رابطه قبلی فرزندانی داشته باشید و قرار دادن یک قرار در وسط همه اینها می تواند سخت باشد. آیا داشتن چنین زندگی کامل و این همه انتخاب در دسترس شما فوق العاده نیست.

در صورت تمایل می توانید دوباره اولویت بندی کنید. شما می توانید برخی از چیزها را در اطراف خود جابه جا کنید تا در یک شریک بالقوه قرار بگیرید و ببینید که چگونه پیش می رود. این کاملاً به شما بستگی دارد که چقدر زمان می خواهید به دیگری اختصاص دهید.

نحوه عاشق شدن در سنین بالاتر 1

3. شما از خود محافظت می کنید

بسیاری از ما توسط کسی که دوستش داشتیم به شدت آسیب دیده ایم و این زخم ها مدت زیادی طول می کشد تا خوب شوند  و یا اینکه در اطرافیانمان تجاربی دردناک دیده ایم و نمی خواهیم برای ما هم رخ دهد.

اگرچه که منظور این نیست که از ارتباط باید ترسید بلکه هدف، آگاهی از رابطه ای است که وارد آن می شویم. امروزه عشق تبدیل به هدف شده است نه امکانی برای بهتر شدن و معنادارتر شدن زندگی ما و این حس اگر با آدم های نامناسب پیوند بخورند می توانند معنای زندگی مان را از هم بپاشند.

ما می توانیم از ملاقات با شخص جدید خسته شویم و مراقب خود باشیم. محافظت از خود ذاتاً چیز بدی نیست.

در هر صورت، این کار هوشمندانه ای است که باید انجام داد. چرا کسی باید با عجله به یک رابطه دیگر بازگردد تا همان اتفاق دوباره تکرار شود؟ هنگامی که از خود محافظت می کنیم، مراقب افرادی هستیم که به زندگی خود راه می دهیم.

هر چه بیشتر مراقب باشیم، کمتر عاشق یک بازنده می شویم.

نحوه عاشق شدن در سنین بالاتر 2

4. از فضای خود لذت می برید

اینکه بتوانید از فضای شخصی خود لذت ببرید، یک چیز دوست داشتنی است. در زمان‌های خلوت – چه در تعطیلات آخر هفته به تنهایی یا یک شب در کنار آتش – ما به خودسازی و درون‌نگری اجازه می‌دهیم.

این بسیار سالم است و به ما کمک می‌کند تا افراد خوش‌بین‌تری باشیم. با این حال، گاهی اوقات، در حالی که ما یک همراه در زندگی می خواهیم، ​​لزوما نمی خواهیم همه آن فضا را با آنها به اشتراک بگذاریم.

این کاملا قابل درک است و هر کسی که ارزش نمکش را داشته باشد به آن احترام می گذارد و فضای شما را در اختیار شما قرار می دهد. اگر آنها خوشحال هستند که فضای شما را در اختیار شما قرار می دهند، متوجه خواهید شد که در مسیر درستی هستید.

نحوه عاشق شدن در سنین بالاتر 6

5. شما از احمق ها رنج نمی برید

در طول سال ها یاد گرفته اید که افرادی را که به نظر می رسد احتمال تلف کردن وقت شما زیاد است را سرگرم نکنید. شما از طریق تجربه متوجه شده اید که این افراد احتمالا چه کسانی هستند و مدت زیادی طول نمی کشد که آنها را از زندگی خود رها کنید.

این واقعا فوق العاده است. عقل پاداش بزرگی است. مسیر ملاقات با کسی که واقعاً برای شما مناسب است به دلیل این موهبت روشن است.

نحوه عاشق شدن در سنین بالاتر 3

6. شما استقلال خود را دارید

وقتی مجرد هستید یاد می گیرید از هر نظر مراقب خود باشید. شما کار می کنید تا پول خود را داشته باشید و دوستان و خانواده خود را برای شرکت داشته باشید. زمانی فرا می رسد که اگر هرگز کسی را ندیده اید، می توانید به راحتی زنده بمانید.

وقتی به این نقطه رسیدیم انتخاب با ماست. ما می توانیم هر کاری که می خواهیم انجام دهیم – نیازی به ملاقات با کسی نداریم مگر اینکه واقعاً بخواهیم عاشق شویم.

7. شما یک رابطه معنی دار می خواهید

همانطور که بزرگتر می شویم، می خواهیم رابطه ای مفید و معنادار داشته باشیم. ما می خواهیم در همان صفحه با تاریخ جدید خود باشیم. ما می خواهیم نقاط مشترک زیادی داشته باشیم، بتوانیم با هم صحبت کنیم و در عین حال آن جذابیت فیزیکی را داشته باشیم.

دیگر به اندازه کافی خوب نیست که به سادگی با اولین کسی که احساس می کنیم جذبش می کنیم و به بهترین ها امیدواریم ارتباط برقرار کنیم. ما به عنوان افراد بالغ بیشتر می خواهیم.

در مورد عاشق شدن، تجربه و خرد دارایی های فوق العاده ای هستند.

با افزایش سن، عاشق شدن سخت‌تر می‌شود، اما آیا واقعاً عشقی است که در جوانی پیدا می‌کنیم یا شیفتگی؟ عشق واقعی همان چیزی است که وقتی بالغ می شویم به دنبال آن می گردیم و اگرچه یافتن آن ممکن است سخت تر باشد، ماندگارتر و بسیار مفیدتر است.

بنابراین وقت خود را صرف پیدا کردن عشقی پایدار کنید، این کار اگرچه سخت به نظر می رسد حداقل می دانید وقتی آنها را پیدا کردید برای مدت طولانی مناسب خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا