سرگرمیتست هوش

اگر ریاضی‌ات خوبه، دو عدد بعدی را در این دنباله عددی پیدا کنید!؟

سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای: یکی از زیباترین و بهترین سوال هایی که در اینترنت بسیار مورد توجه قرار گرفته است، سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای است. این سوال در فیس بوک پس از انتشار در کمترین زمان بیش از 2000 مرتبه همرسانی شد. عبارت سوال ساده به نظر می آید، اما پس از شروع به انجام سول هوش ریاضی دچار سردرگمی خواهید شد.

این هم جالبه: با توجه به 3 عبارت اول، پاسخ عبارت چهارم چند می شود!؟

مغز انسان هم به مانند جسم، نیاز به فعالیت و تمرین دارد. بهترین تمرین برای مغز، بازی های فکری و انواع و اقسام آن می باشد. در این میان سوالات هوش ریاضی، عملکرد مغز شما را دو چندان افزایش دهد. با افزایش عملکرد مغز، مهارت ها و توانائیهای شناختی شما افزایش پیدا می کند و سلامت مغز تضمین می شود و از وقوع بیماری هایی نظیر فراموشی و آلزایمر و … پیشگیری خواهد کرد. با وب سایت خبری چشمک و سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای همراه باشید.

شاید بپسندید: تست هوش:کوچکترین عدد ممکن سه رقمی رو با جابجایی دو چوب کبریت بدست بیارن!

سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای

چالش‌های تصویری و سوالات هوش همچنان مورد علاقه کاربران در شبکه‌های اجتماعی است. این سوالات برای مدت طولانی می توانند ذهن افراد را درگیر کنند و میزان دقت و قدرت هوش آن ها را به چالش بکشد. خالق این چالش جدید، که شامل حل یک مسئله ریاضی است، اطمینان داده است که تنها 3٪ می توانند راه حل را پیدا کنند. اگر آماده هستید شما نیز قدرت هوش خود را محک بزنید. با دقت به صورت سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای نگاه کنید!

برای یافتن پاسخ صحیح سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای فقط 10 ثانیه فرصت دارید!؟ به اعداد داده شده در معما نگاه کنید و منطق پشت آنها را پیدا کنید.

آنچه در ادامه می آید:

15، 18، 23، 30، 41، ?، ?

آیا توانستید معما را حل کنید؟ پاسخ های خود را در بخش نظرات زیر بنویسید.

با رفتن به پایین صفحه می توانید پاسخ صحیح را ببینید. اما بهتر است خود کمی بیشتر سوال را مورد بررسی قرار دهید.

این مطلب هم جالبه: قدرت دیدت رو با پیدا کردن عدد 219 ثابت کن! فقط 5 ثانیه وقت داری!

سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای-1

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای

اگر هنوز به پاسخ دست پیدا نکرده اید، می توانید بیشتر فکر کنید. 10 ثانیه دیگر فرصت دوم شما برای دست یافتن به پاسخ است. ما اطمینان داریم که این آزمون به خوبی شما را مورد آزمایش قرار می دهد.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای:  اعداد  54، 71 به ترتیب می باشد.

اما چگونه به این پاسخ رسیدیم:

اگر سری اعداد را مشاهده کنید، خواهید دید که حاصل بدست از آمده از جمع عدد و اعداد اول به ترتیب بدست آمده است.

معادلات به این شکل هستند.

15 + 3 = 18

18 + 5 = 23

23 + 7 = 30

30 + 11 = 41

بنابراین برای پیدا کردن 2 عدد بعدی باید اعداد 41 و 71 با اعداد اول 13 و  17 به ترتیب جمع شود.

41 + 13 = 54

54 + 17 = 71

این مطلب هم جالبه: چیستان طبیعت؛ قبل از کشف قله‌ اورست، کدام قله بلندترین قله‌ روی زمین بود!؟

سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای-2

امیدوارم از سوال ریاضی با شناخت اعداد دنباله ای استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش سرگرمی مجله اینترنتی اهل فان مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند.

درگیر شدن مغز در بازی های فکری می تواند یک راه سرگرم کننده و عالی برای استراحت از استرس های روزانه باشد. تمرکز ما را از نگرانی‌ها دور می‌کند و به ما اجازه می‌دهد در حالی که هنوز ذهن خود را تمرین می‌دهیم، استراحت کنیم. بازی های فکری اغلب شامل به خاطر سپردن و یادآوری اطلاعات است که به بهبود حفظ حافظه و مهارت های یادآوری کمک می کند.

این می تواند به ویژه برای افراد در هر سنی، از جمله دانش آموزان و افراد مسن مفید باشد. شما هرروزه در مجله اینترنتی اهل فان مطالب متنوعی از انواع تست شخصیت، تست بینایی،هوش تصویری، معمای تصویری را می توانید ببینید و لذت ببرید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک اهل فان ما را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا