سبک زندگیآشپزی

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی؛ با نان باگت و لواش

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی: آیا می‌دانید روش‌های درست کردن پودر سوخاری چگونه است؟ اگر تا به حال از پودرهای سوخاری آماده برای تهیه انواع مرغ و ماهی سوخاری استفاده می‌کردید، باید بدانید که درست کردن پودر سوخاری در خانه راحت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. برای تهیه آرد سوخاری روش‌های مختلفی وجود دارد.

شما می‌توانید با استفاده از نان لواش خشک شده، نان باگت و حتی آرد سفید، پودر سوخاری فوق‌العاده باکیفیتی در خانه درست کنید. در این مقاله از سبک زندگی مجله اهل فان می‌توانید با طرز تهیه پودر سوخاری آشنا شوید.

مواد لازم جهت تهیه آرد سوخاری خانگی با نان باگت یا نان تست:
نان باگت یا تستبه مقدار لازم
ادویه‌های مختلفبه مقدار لازم

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی 1

مراحل تهیه آرد سوخاری خانگی با نان باگت

اگر دوست دارید خودتان در خانه یک پودر سوخاری باکیفیت و خوشمزه با نان باگت یا نان تست درست کنید، بهتر است در ادامه این بخش آشپزی با ما همراه باشید.

مرحله اول؛ نان‌ها را خرد کنید

یکی از ساده‌ترین روش‌های درست کردن پودر سوخاری استفاده از نان باگت یا تست است. در این روش ابتدا باید نان‌ها را با دست یا با کمک قیچی خرد کنید. اگر از نان همبرگر برای تهیه پودر سوخاری استفاده می‌کنید، بهتر است داخل نان را خالی کنید و بعد آن را خرد کنید.

مرحله دوم؛ نان‌های خرد شده را در فر قرار دهید

در این مرحله از آرد سوخاری با نان خشک باید برای درست کردن پودر سوخاری نان‌های خرد شده را داخل سینی فر قرار دهید و بعد فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. سینی را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فر قرار دهید. اگر اندازه نان‌ها کوچک است، باید از زمان کمتری برای آماده شدن پودر سوخاری استفاده کنید. در این مرحله نان‌ها نباید تغییر رنگ بدهند و تنها باید ترد و سفت شوند.

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی 2

مرحله سوم؛ نان‌ها را در غذاساز خرد کنید

بعد از این که نان‌ها کاملا ترد شدند، آن‌ها را از فر خارج کنید و در غذاساز بریزید تا کاملا خرد و پودری شوند. اگر به غذاساز دسترسی ندارید می‌توانید نان‌ها را در یک کاسه بزرگ بریزید و با گوشت‌کوب دستی خرد کنید. میزان خرد شدن آرد سوخاری کاملا سلیقه‌ای است.

برای برخی غذاها از پودر سوخاری کاملا پودر شده و برای برخی دیگر از غذاها از پودر سوخاری درشت استفاده می‌شود، بنابراین در زمان تهیه پودر سوخاری حتما به این نکته توجه کنید.

مرحله چهارم؛ پودر سوخاری را مزه دار کنید

بعد از این که نان‌ها را خرد کردید، می‌توانید ادویه‌های دلخواه را به آن اضافه کنید. پودر سوخاری شما آماده است. می‌توانید از این پودر برای درست کردن انواع مرغ، میگو و ماهی سوخاری استفاده کنید.

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی 3

طرز تهیه پودر سوخاری با نان لواش

یکی دیگر از روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی استفاده از نان لواش است. برای درست کردن پودر سوخاری با نان لواش باید نان‌ها را در فضای آشپزخانه یا در فر خشک کنید. سپس آن‌ها را در غذاساز بریزید و خوب پودر کنید. در انتها می‌توانید پودر سوخاری را با ادویه‌های دلخواه مزه دار کنید.

نکات و فوت و فن‌های درست کردن پودر سوخاری در خانه

در این بخش به چند نکته در رابطه با روش‌های تهیه کردن پودر سوخاری خانگی اشاره خواهیم کرد. با مجله اهل فان همراه باشید.

_برای تهیه پودر سوخاری می‌توانید از نان‌هایی که چند روز در یخچال مانده‌اند استفاده کنید.
_هیچگاه برای درست کردن پودر سوخاری از نان‌های کهنه و خراب استفاده نکنید.
_برای تهیه پودر سوخاری با نان می‌توانید آن را بنا به سلیقه خودتان به صورت ریز با درشت آماده کنید.
_اگر زمان کافی برای تهیه پودر سوخاری دارید، می‌توانید به جای خشک کردن نان در فر نان‌های خرد شده را برای ۲ تا ۳ روز در فضای آشپزخانه قرار دهید تا خشک شوند.

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی 5
_برای تهیه پودر سوخاری خانگی می‌توانید از ادویه‌هایی مثل پودر فلفل سیاه، پودر فلفل قرمز، زردچوبه، ادویه کاری، پودر سیر، آویشن و پودر پیاز استفاده کنید.
_برای این که پودر سوخاری شما برشته‌تر شود، می‌توانید بعد از ترکیب کردن پودر با ادویه‌ها، آن را برای ۳ تا ۵ دقیقه روی حرارت کم تفت دهید.
_پودر سوخاری را در ظرف در بسته بریزید و در یخچال قرار دهید تا عطر و مزه آن تغییر نکند.
_از پودر سوخاری تنها تا زمانی استفاده کنید که بوی مطبوعی دارد و عطر آن تغییر نکرده است. زمانی که بوی پودر سوخاری تغییر کند، بهتر است آن را دور بریزید.

_پیشنهاد می‌شود پودر سوخاری را بدون ادویه آماده کنید و سپس قبل از استفاده آن را با ادویه دلخواه مزه دار کنید.
_برای خوش‌رنگ شدن پودر سوخاری خانگی می‌توانید مقداری پفک نمکی خرد شده به آن اضافه کنید.
_برای تهیه پودر سوخاری فوری با نان تست یا نان باگت می‌توانید به جای فر، نان‌ها را در ماهیتابه بدون روغن تفت دهید تا ترد شوند.
_برای طرز تهیه پودر سوخاری پفکی باید ابتدا نان را پودر کنید و سپس آن را با ادویه‌های مختلف مزه دار کنید. در انتها می‌توانید چند عدد پفک نمکی خرد شده به پودر سوخاری اضافه کنید.
_در طرز تهیه پودر سوخاری پولکی می‌توانید مقداری چیپس، ترتیلا یا کورن فلکس خرد شده به پودر سوخاری اضافه کنید.
_در طرز تهیه پودر سوخاری در تابه باید شعله گاز را کم کنید و نان‌ها را مدام هم بزنید تا کاملا ترد شوند.
_برای طرز تهیه آرد سوخاری با آرد سفید باید در یک کاسه آرد را با ادویه‌های مورد نظرتان ترکیب کنید و مقداری آب به آن اضافه کنید تا غلظت آن مثل ماست شود. سپس مرغ، میگو یا سیب زمینی را به این ترکیب آغشته کنید و سپس در پودر سوخاری تهیه شده از نان تست بغلتانید و در روغن سرخ کنید.
_در طرز تهیه پودر سوخاری برای مرغ بهتر است ابتدا مرغ را به تخم مرغ آغشته کنید و بعد در پودر سوخاری بزنید تا پودر بهتر به مرغ بچسبد.
در طرز تهیه آرد سوخاری بازاری معمولا از مقداری رنگ نارنجی نیز استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای رنگ دادن به پودر سوخاری از مقداری زردچوبه، پاپریکا، زعفران و پودر پفک نمکی استفاده کنید.

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی 6

سوالات متداول

در این بخش به برخی از مهم‌ترین سوالات شما در مورد روش‌های درست کردن پودر سوخاری پاسخ داده‌ایم.

مدت زمان ماندگاری پودر سوخاری خانگی چقدر است؟

می‌توانید پودر سوخاری را برای ۱ ماه در یخچال و برای ۶ ماه در فریزر نگهداری کنید.

از کجا بفهمیم آرد سوخاری خراب شده است؟

اگر بعد از مدتی متوجه شدید که بوی آرد سوخاری شما تغییر کرده است یا بخش کوچکی از آن کپک زده است، بهتر است همه آرد را دور بریزید.

روش تهیه پودر سوخاری با گوشتکوب چگونه است؟

یکی از ساده‌ترین روش‌های درست کردن پودر سوخاری استفاده از گوشت‌کوب برای خرد کردن نان خشک است. برای تهیه پودر سوخاری با گوشت‌کوب باید نان‌های خشک شده را در یک کیسه پلاستیکی بریزید و سپس با گوشت‌کوب نان‌ها را خرد کنید.

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی 7

برای تهیه آرد سوخاری از چه نوع نانی استفاده کنیم؟

برای درست کردن آرد سوخاری می‌توانید از هر نوع نانی که در دسترس دارید، استفاده کنید. اما معمولا نان‌های حجیم برای تهیه آرد سوخاری مناسب‌تر هستند.

با آرد سوخاری چی درست کنم؟

می‌توانید از آرد سوخاری برای ترد شدن مرغ، ماهی، میگو، سیب زمینی و قارچ قبل از سرخ کردن استفاده کنید. به علاوه اضافه کردن مقداری آرد سوخاری به انواع کتلت و کوکو موجب ترد و خوشمزه‌تر شدن غذای شما می‌شود.

در طرز تهیه پودر سوخاری طعم دار از چه ادویه‌هایی استفاده کنیم؟

نوع ادویه‌هایی که برای طعم دار کردن پودر سوخاری استفاده می‌شود، متفاوت است. برای این کار می‌توانید از انواع فلفل، پودر کاری، آویشن، زردچوبه، پودر سیر و پودر پیاز استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =

دکمه بازگشت به بالا