رابطه و ازدواجسبک زندگی

رابطه لانگ دیستنس چیست و آیا فایده ای دارد؟

رابطه لانگ دیستنس یا روابط از راه دور با چالش های منحصر به فرد خود همراه است؛ با فعالیت افراد در شبکه های اجتماعی نوع جدیدی از روابط شکل گرفته اند که طی آن دو نفر از طریق مجازی با یکدیگر آشنا می شوند و ممکن است به هم علاقه مند شوند.

با این قسمت از سبک زندگی در مجله اینترنتی اهل فان همراه باشید تا علاوه بر توضیح اجمالی این نوع رابطه، به این موضوع بپردازیم که آیا می توان در لانگ دیستنس موفق عمل کرد؟ آیا بدبینی عموم مردم به ارتباطات مجازی منطقی است یا خیر.

رابطه لانگ دیستنس چیست؟

رابطه از راه دور پیوندی صمیمی بین دو نفر است که بر خلاف روابط متعارف، بین افرادی که از نظر جغرافیایی از یکدیگر فاصله دارند برقرار می شود و تعاملات رو در رو و تماس فیزیکی بین آنها را تا حد زیادی کاهش می دهد یا باطل می کند.

ساس این روابط معمولاً یک پیوند عاطفی عمیق است که از طریق اعتماد، وفاداری، ابراز محبت مداوم از طریق ارتباطات و نوعی توافق برقرار می شود. دو نفر معمولا از طریق چت، تماس صوتی و تصویری با استفاده از اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، فیسبوک و اسکایپ… شروع به ارتباط می کنند.

با وجود اینکه اغلب افراد جوان ترجیح می دهند که تعاملات رو در رو و مستقیم داشته باشند اما بنابر تحقیقات این شکل از دوستی در حال فراگیری است و گفته می شود که در بین افراد دانشجو بیش تر امکان رخ دادن وجود دارد.

رابطه لانگ دیستنس 3

معایب رابطه لانگ دیستنس

قبل از برشمردن معایب باید یادآور شد که هیچ نسخه یکسان و ایده آلی برای ایجاد یک رابطه عاشقانه موفقیت آمیز وجود ندارد.

عده ای معتقد هستند که شناخت در فضای مجازی رخ نمی دهد اما این درست نیست، چون شناخت افراد در دنیای واقعی هم به همان اندازه سخت شده است.

اما یکی از چیزهایی که رابطه از راه دور را دردناک می کند فاصله جغرافیایی است که افراد نمی توانند زود به زود همدیگر را ببینند و اولین دیت یا ملاقات عاشقانه شان بسیار دیر اتفاق می افتد. در این شرایط اولین قرار بسیار مهم است، چون باید بیش ترین تاثیرگذاری در آن صورت بگیرد.

رابطه لانگ دیستنس 6

برای فهمیدن نکات مهم در دیت اول به مقاله زیر مراجعه کنید:

در حین آشنایی مجازی ممکن است افراد گرفتار تردید یا بی اعتمادی شوند. آن ها سوالاتی از این قبیل می پرسند:

  • “آیا او ارزش انتظار کشیدن من را دارد؟”
  • “آیا او هم همین احساس مرا دارد یا این من هستم که در حسم اغراق آمیز عمل می کنم؟”
  • ” بهتر نیست به جای آن با پستچی محله مان قرار بگذارم؟ حداقل هر روز به خانه من می آید!”
  • “آیا فردی که به او علاقه مند شده ام حقیقی است و اصلا وجود دارد یا این فقط یک کلاهبرداری پیچیده در جریان است و دارد مرا بازی می دهد؟”

روابط از راه دور بد است. ما هرگز کسی را ندیده ایم که بگوید:”کسی که به او علاقه دارم 14 ساعت دورتر در فنلاند زندگی می کند، چقدر عالی!”

برعکس، هرکسی که در رابطه‌ای از راه دور قرار دارد، با آن احساس دردناک دست و پنجه نرم می کند: اینکه قلب شما به آرامی توسط یک چاقوی کره‌ای از سینه‌تان کنده می‌شود و با تماس‌های اسکایپ و پنجره‌های چت چشمک‌زن جایگزین می‌شود

رابطه لانگ دیستنس 2

نکات مهم برای حفظ رابطه لانگ دیستنس

1. شما همیشه به چیزی نیاز دارید که با هم مشتاقانه منتظر باشید

یکی از چیزهایی که روابط از راه دور را از بین می برد، عدم اطمینان زیربنایی در همه چیز است. آن سوالات بالا می توانند بر تفکر فرد تسلط داشته باشند.

عدم اطمینان باعث می شود فکر کنید “آیا همه اینها ارزشش را دارد؟” “آیا او هنوز هم همان حس قبلی را نسبت به من دارد؟” “آیا او مخفیانه با دختران(پسران) دیگر ملاقات می کند بدون اینکه من بدانم؟”

هر چه بیشتر از هم دور باشید، این عدم قطعیت ها بیشتر می توانند به بحران های وجودی مشروع تبدیل شوند.

به همین دلیل است که هنگام انجام هر رابطه‌ای از راه دور، بسیار مهم است که همیشه قراری داشته باشید که هر دوی شما مشتاقانه منتظر آن هستید یا اگر امکان ملاقات فعلا میسر نیست با یکدیگر هر هفته تماس داشته باشید.

چیزی که در مورد همه روابط صادق است این است که اگر رشد نکنند، پس در حال مرگ هستند و رشد در یک رابطه از راه دور بسیار مهم‌تر است. باید هدفی وجود داشته باشد که با هم به آن برسید. شما باید دلیلی داشته باشید که همیشه شما را متحد کند. باید یک خط سیر همگرا در افق وجود داشته باشد. در غیر این صورت، به ناچار از هم دور خواهید شد.

رابطه لانگ دیستنس 5

2. در قضاوت کند باشید

هنگامی که از یکدیگر جدا هستیم یا در فاصله بسیار دوری از یک شخص یا رویداد قرار داریم، شروع به انجام انواع فرضیات یا قضاوت هایی می کنیم که اغلب یا اغراق آمیز هستند یا کاملاً اشتباه هستند.

این می تواند خود را به طرق مختلف در یک رابطه از راه دور نشان دهد. در برخی موارد، افراد به شدت حسادت می‌کنند یا به‌طور غیرمنطقی صاحب اختیار می‌شوند، زیرا هر گردش اجتماعی گاه به گاه را به طور بالقوه تهدیدکننده‌ای برای یک رابطه می‌دانند.

در موارد دیگر، افراد بیش از حد انتقادی و روان رنجور می شوند تا جایی که هر اتفاق کوچکی که اشتباه می کند پایان بالقوه ای برای رابطه است.

یا برخی در جهت مخالف حرکت می کنند و شروع به ایده آل کردن شریک زندگی خود به عنوان یک فرد کامل می کنند.

هنگامی که در یک سناریوی از راه دور گیر کرده اید، مهم است که نسبت به احساسات خود تردید داشته باشید. به خود یادآوری کنید که واقعاً نمی‌دانید چه اتفاقی در حال رخ دادن است و بهترین کاری که می توانید در هر لحظه انجام دهید این است که به سادگی با شریک زندگی خود در مورد آنچه که او احساس می کند و در مورد آنچه که شما احساس می کنید صحبت کنید.

رابطه لانگ دیستنس 1

3. مطمئن شوید که فاصله موقتی است

یک رابطه از راه دور بدون امید نمی تواند دوام بیاورد. و برای اینکه امید وجود داشته باشد، باید احتمالی وجود داشته باشد که دو نفر درگیر روزی با هم باشند و به یک مسیر خوشبختی برسند .

بدون آن دیدگاه مشترک، همه چیز دیگر به سرعت بی‌معنی می‌شود.

یادتان باشد عشق به تنهایی کافی نیست. هر دوی شما باید چشم اندازهای زندگی، ارزش های مشترک و علایق متقابل داشته باشید.

نه تنها باید یک چشم انداز مشترک از آینده احتمالی برای شما در کنار هم وجود داشته باشد، بلکه هر دوی شما باید احساس کنید که برای رسیدن به آن چشم انداز کار می کنید.

دوری مانع از شکل گیری صمیمیت می شود. وقتی دو نفر از هم جدا هستند، ایده آل کردن و عاشقانه کردن احساسات یکدیگر بسیار آسان به نظر می‌رسد. نادیده گرفتن تفاوت های پیش پا افتاده و در عین حال مهم بسیار آسان به نظر می رسد در حالی که نباید به سادگی از آن ها عبور کرد. خیلی آسان است که به جای حقایق آرام و ملال آور قلبمان درگیر درام ذهنمان شویم.

رابطه لانگ دیستنس 4

آیا رابطه از راه دور می تواند درست کار کند؟ بله ممکن است.

آیا همیشه کار می کند؟ معمولا نه

اما درست به همان دلیل که نمی توان از این نوع روابط گریخت، پس به جای استرس و ناله کردن باید به دنبال تلاش جهت پیشبرد رابطه بود. یادگیری درباره نحوه مواجه با رابطه مجازی می تواند کار عاقلانه تری باشد تا این که آرزو کنیم هرگز گرفتار این حس دردناک نشویم!

بعضی از روابط از راه دور می توانند موفقیت آمیز باشند و نتیجه شیرینی داشته باشند، بعضی ها هم نه. با این حال دانستن اهمیت این موضوع برایتان مفیدتر خواهد بود، چرا که ما زیستن در دنیای مدرن را لاجرم باید بیاموزیم و رابطه مجازی هم یکی از اشکال گریرناپذیر دنیای مدرن است.

 

این مطالب هم جالبن:

اگر پدر و مادر هستید و قصد جدایی دارید این 7 نکته برای طلاق سالم را رعایت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا