سبک زندگیتناسب اندام

حفظ وزن در تعطیلات: چند راهکار برای اینکه در تطیلات چاق نشوید!

حفظ وزن در تعطیلات: معمولا بعد از اتمام تعطیلات کمر شلوار بسیاری از افراد برایشان تنگ می شود و مجبور می شوند برای جبران افزایش وزنی که در تعطیلات داشته اند رژیم بگیرند. در سبک زندگی امروز چند راهکار برای حفظ وزن در تعطیلات به شما ارائه می کنیم.

ایام تعطیلات بخش مورد علاقه همه در طول سال است. هم می توانید با عزیزانتان دیدار کنید هم خبری از درس و کار نیست و هم کلی خوردنی های خوشمزه هست که می توانید بخورید. ولی متاسفانه بعد از اتمام تعطیلات کمر شلوار بسیاری از افراد برایشان تنگ می شود و مجبور می شوند برای جبران افزایش وزنی که در تعطیلات داشته اند رژیم بگیرند. در اینجا چند راهکار برای حفظ وزن در تعطیلات به شما پیشنهاد می کنیم. با اهل فان همراه باشید.

حفظ وزن در تعطیلات:

قانون ۸۰ به ۲۰ را اجرا کنید و به خودتان زیاد سخت نگیرید!

حفظ وزن در تعطیلات: قرار نیست برای کاهش، افزایش یا تثبیت وزن حتما رژیم های غذایی سخت را دنبال کنید. شما می توانید یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید. قانونی در این خصوص وجود دارد که عنوان می کند، شما می توانید ۸۰ درصد رژیم غذایی خود را سالم و ایده آل نگاه دارید و ۲۰ درصد دیگر را به غذاهایی که هرازچندگاهی هوس می کنید (اما چندان سالم نیستند) اختصاص دهید.

حفظ وزن در تعطیلات 4

 کمی ورزش کنید

حفظ وزن در تعطیلات: مسلما ورزش کردن آخرین چیزی است که می خواهید در طول تعطیلات انجام دهید با این حال فیتنس یک راه عالی برای سرگرم شدن خانواده و دوستان کنار هم و پیشگیری از اضافه وزن است. در بسیاری از مناطق بازیها و ورزش های خاصی در ایام تعطیلات انجام می شود که می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. این فعالیت های سرگرم کننده هم ورزش محسوب می شوند و هم شما را از خانه بیرون می کشند.

می توانید با پیاده روی، کوهنوردی یا دویدن خانوادگی یا فوتبال خانوادگی و توپ بازی این مشکل را حل کنید. ورزش کردن، فعالیت موثر داشتن و فعال ماندن در امورات روزمره در کنار داشتن یک رژیم غذایی سالم بهترین روش برای حفظ وزن نرمال است. با ورزش کردن هراندازه که بخواهید کالری می سوزانید و بدن شما شاداب تر خواهد بود.

حفظ وزن در تعطیلات 2

به اندازه کافی آب بنوشید

حفظ وزن در تعطیلات: خود نوشیدن آب باعث کاهش وزن یا تثبیت آن نمی شود، اما نوشیدن آب بیشتر معمولاً به معنای کاهش کالری دریافتی کمتر است. به عبارتی زمانی که آب زیاد می نوشید حجم معده خود را پر می کنید و این باعث می شود غذای کمتری بخورید. هیدراتاسیون یا نوشیدن آب کافی به منظور آبرسانی به بدن ممکن است در کنترل اشتهای شما نقش داشته باشد. در نهایت نوشیدن آب کافی مخصوصاً لابلای تمیرنات ورزشی کمک بسیار زیادی به شادابی بدن می کند.

نوشیدنی ها را فراموش نکنید

حفظ وزن در تعطیلات: فراموش نکنید که آبمیوه و نوشیدنی های شیرین کالری زیادی دارند. این نوشیدنی ها بدون این که احساس سیری به شما بدهند کالری زیادی به بدنتان می رسانند بنابراین در ایام تعطیلات که به صورت خود به خود مصرف آجیل و شیرینی بسیار بالا می رود باید مراقبت بیشتری در مصرف نوشیدنی ها داشته باشید و تا جای ممکن از آب به جای نوشیدنی های دیگر استفاده کنید.

حفظ وزن در تعطیلات 1

 کم بخورید

حفظ وزن در تعطیلات: اغلب در تعطیلات مقدار خوراکی ای که میخوریم از دستمان در می رود. پشت سر هم بشقاب ها را پر می کنیم و به دلیل تنوع بالای خوراکی ها در طول روز کنترل مقدار کالری ای که به بدن می رسانید بسیار سخت می شود. قبل از این که دوباره بشقابتان را پر کنید کمی مکث کردده از خودتان بپرسید که واقعا چه می خواهید. اگر میل نداشتید صرفا به دلیل اصرار صاحبخانه چیزی برندارید. سخت ترین بخش کم برداشتن از خوراکی هاست باید مقدار کمی شیرنی یا غذا بردارید و به آرامی بخورید و قبل از این که غذای بیشتری برای خودتان بکشید صبر کنید و به معده تان گوش کنید اگر احساس سیری داشتید دست از خوردن بردارید.

 مراقب خودتان باشید

حفظ وزن در تعطیلات: تعطیلات زمانی برای دور هم بودن و مهربانی و لذت بردن و سرگرمی است. و مهم ترین بخش از آن مهربان بودن با خودتان است. به خودتان سخت نگیرید، می توانید ورزش های سخت در تعطیلات را کنار بگذارید، شیریننی زیادی نخورید یا بشقاب غذایتان را دوباره پر نکنید. کلید موفقیت شما ایجاد تعادل است. می توانید از کالری اضافه ای که در ایام تعطیلات مصرف می کنید لذت ببرید ولی باید آن را با میان وعده های کم کالری و ورزش جبران کنید. حفظ سلامتی باید اولویت هر روز شما باشد مهم نیست چه وقت از سال است.

حفظ وزن در تعطیلات 3

 برای تثبیت وزن، نه کم، نه زیاد، به اندازه کافی بخوابید!

حفظ وزن در تعطیلات: مطالعات زیادی درباره نقش کم خوابی در افزایش وزن انجام شده است. برای چند دلیل بسیار قانع کننده اگر به اندازه کافی نخوابید ممکن است تناسب اندام و سلامتی خود را از دست بدهید.

خواب ناکافی باعث خستگی مزمن شما می شود. زمانی که بیحال و خسته باشید نمی توانید بر چیزی که میخورید یا می نوشید به درستی نظارت کنید. و از آنجا که یکی از دلایل چاقی و اضافه وزن عدم آگاهی و تمرکز بر خوراکی ها و وعده های غذایی است بیشتر غذاهای مضر و چاق کننده می خورید. به جز این خستگی باعث می شود که شما در طول روز کمتر حرکت کنید و کاهش فعالیت نیز با افزایش وزن ارتباط دارد. بنابراین برای تثبیت وزن خود حتما سعی کنید به اندازه بخوابید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا