زیبایی و سلامتآرایش و زیبایی

ترفندهای ماندگاری رژلب برای خانم های باکلاس و شیک!

ترفندهای ماندگاری رژلب: احتمالاً این موقعیت بارها برایتان تکرار شده: صبح که از خانه بیرون می‌روید لبانی زیبا و خوش‌رنگ دارید، اما ظهر که به آینه نگاه می‌کنید خودتان را با لب‌هایی خشک و چهره‌ای بی‌رنگ می‌بینید.

ترفندهای ماندگاری رژلب

رژ لب قرار است درخشان بماند و به صورتتان رنگ و رو ببخشد، نه اینکه کاری کند بیشتر رنگ‌پریده به نظر برسید. اما نگران نباشید؛ با به‌کارگیری تنها چند ترفند ساده می‌توانید ماندگاری رژ لبتان را بیشتر کنید. در بخش زیبایی و سلامت از سری مطالب آرایش و زیبایی از مجله اینترنتی اهل فان با ترفندهای ماندگاری رژلب آشنا شوید.

از خط لب استفاده کنید

ترفندهای ماندگاری رژلب: بعد از اینکه کارتان با رژ تمام شد، درنهایت دور لبانتان را با یک مداد خط بکشید. توصیه می‌شود که از رنگ‌های خنثی استفاده کنید تا بتوانید خط دور لب‌هایتان را بهتر بکشید. این کار لب‌هایتان را برجسته می‌کند و جلوه‌ای پُرتر به آنها می‌دهد.

ترفندهای ماندگاری رژلب-1

 لایه‌برداری و مرطوب کردن

ترفندهای ماندگاری رژلب: وقتی صحبت از رژ لب به میان می‌آید، تنها کشیدن آن روی لب بر تصویری که از خودتان می‌سازید نقش ندارد، کارهای قبل آن هم مهم است. توصیه می‌شود که شب‌ها بعد از مسواک زدن، لب‌هایتان را با یک لایه‌بردار ملایم لایه‌برداری کنید. پوست لب‌های شما بسیار حساس است. بنابراین باید از یک لایه‌بردار بسیار ملایم برای این کار استفاده کنید.

از میان اسکراب‌های موجود در بازار، لایه‌برداری را که برای شما بهتر از همه جواب می‌دهد انتخاب کنید و این کار را به یک روتین تبدیل کنید.

بعد از لایه‌برداری نوبت استفاده از مرطوب‌کننده است. مرطوب کردن لب‌ها به‌اندازه مرطوب‌کردن صورت یا گردن مهم است. این فرآیند باعث می‌شود تا صبح روز بعد رژ به روان‌ترین شکل ممکن روی لب‌هایتان حرکت کند.

از بوم لب (بالم لب) یا وازلین استفاده کنید و بگذارید شب تا صبح روی لب‌هایتان بماند.

از کانسیلر به عنوان لایه زیرین رژلب استفاده کنید

ترفندهای ماندگاری رژلب-2

این مطلب هم جالبه: روغن ضد آفتاب بهتره یا کرم ضد آفتاب؟

ترفندهای ماندگاری رژلب: حتماً شنیده‌اید که کانسیلر به عنوان پرایمر یا پایه رژلب بسیار خوب عمل می‌کند. این یک واقعیت آزمایش و تایید‌شده است.

کانسیلر به جلوگیری از پاک‌شدن رژلب و پخش شدن آن در کناره‌های لب کمک می‌کند. و جلوگیری از پخش شدن رژ در کناره‌های لب، خودبه‌خود باعث ماندگاری بیشتر آن می‌شود.

برای این کار کانسیلر را با ضربات آرام انگشت به همه‌جای لبتان بزنید و به مرحله بعد بروید.

از برس برای رژ زدن استفاده کنید

ترفندهای ماندگاری رژلب: فهم این موضوع ساده است که وقتی رژ‌لب را با برس مخصوص رژ استفاده می‌کنید، ماندگاری بیشتری خواهد داشت. یک یا دو دور کشیدن مستقیم رژ روی لب‌ها باعث ماندگاری آن نمی‌شود. بهتر است بااستفاده از یک برس لب، رنگ را ابتدا در مرکز لب بالا و پایین بزنید.

سپس لب پایینی را از لبه‌ها شروع کنید و به آرامی به مرکز برسید. همین کار را با لب بالا هم انجام دهید. مراقب لبه‌ها باشید. این کار باعث می‌شود که رژ لب به‌طور یکپارچه با لب‌های شما ترکیب شود و درنتیجه جذب رنگ و ماندگاری آن افزایش یابد.

ترفند پَد و دستمال کاغذی

ترفندهای ماندگاری رژلب: ترفند دستمال کاغذی بهتری سلاح شما برای حفظ هرچه طولانی‌تر رژلب است. شیوه کار به این صورت است که بعد از اینکه رژ لب زدید یک تکه دستمال کاغذی بردارید، آن را بین لب‌هایتان بگذارید و محکم فشار دهید. این تکنیک کمک می‌کند تا تمام رژلب اضافی که بی‌هدف روی‌ لب‌هایتان قرار گرفته جذب شود.

حالا یک دستمال دیگر بردارید و روی لبانتان بگذارید. پودر تثبیت‌کننده آرایش نیمه‌شفاف (مات) را با پد آرایشی از روی دستمال کاغذی روی لب‌هایتان بزنید و بعد لایه نهایی رژ لب را در مرکز لب خود بمالید. این ترفند کوچک به نگه داشتن رنگ رژ روی لبانتان کمک می‌کند.

این مطلب هم جالبه: معجزه سفید شدن پوست در یک روز که پوستتان را مثل برف می کند+ عکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا